Zmajevi sjajno počeli, ali poraženi od Nemačke

Vesti rukomet 5. nov 202018:44 > 18:45
N1

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u četvrtak u Diseldorfu od Nemačke u meču prvog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo koje će 2022. godine biti odihrano u Mađarskoj i Slovačkoj.

Nemačka je slavila rezultatom 25:21 iako je Bosna i Hercegovina tokom prvog poluvremena imala i četiri gola razlike.

Bosna i Hercegovina je u prvom poluvremenu igrala odlično, ali na kraju se na rezultat odrazila činjenica da je Bilal Šuman na raspolaganju imao samo 11 igrača, ali i da se Ivan Karačić povredio krajem prvog dela meča. Upravo se nakon njegove povrede prednost Zmajeva istopila i Nemačka je preokrenula meč.

Sa preliminarnog Šumanovog spiska na kome je bilo 35 igrača zbog koronavirusa je „otpalo“ čak 24 igrača.

Interesantno je da je i tako oslabljena selekcija Zmajeva u prvih 15 minuta meča svela šampiona Evrope na samo dva gola.

U pobedničkom sastavu najefikasniji je bio Handrik Pekeler sa pet golova, po četiri su dali Kai Hefner i Uve Genshajmer.

U reprezentaciji Bosne i Hercegovine najbolji je bio kapiten Nikola Prce sa osam golova, Mirko Herceg dao je pet.

Sledeću utakmicu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2022. Bosna i Hercegovina igra 8. novembra protiv Austrije u Bugojnu.