LŠ: Budućnost posle trilera slomila Valčeu

Rukomet 14. nov 202020:19 > 20:20
ŽRK Budućnost

Rukometašice Budućnosti pobedile su rumunsku Valčeu u osmom kolu Lige šampiona sa 29:28 (15:14). Izabranice Dragana Adžića koje su bile i još uvek su suočene sa velikim problemima sa koronavirusom i povredama, napravile su kapitalan korak ka osmini finala.

Prevagu na tasu Budućnosti koja je stigla do petog boda, uz dve odložene utakmice i na dobrom je putu da stigne do doigravanja za plasman na finalni turnir elitnog takmičenja, donele su Andrea Lekić sa sedam, Nikolina Vukčević sa šest, Itana Grbić sa četiri i Alison Pino sa tri gola. Kod Valčea, raspoložene za igru u napadu, bile su Asma Elahui sa osam, Marta Lopez i Kristina Liščević sa po šest, odnosno Mirea Gonzales sa četiri gola.

Izabranice Dragana Adžića su dobro počele meč, kontrolisale su dešavanja na parketu, vodile sa 13:8, a zatim potpuno stale što je rival iskoristio da stigne do 14:14. Sa zvukom sirene, pogodila je Alison Pino, pa je Budućnost na poluvremenu imala minimalnu prednost.

U nastavku meča, usledio je rat nerava. Igralo se po principu gol za gol, a posle dva uzastopna Itane Grbić i bolje igre u odbrani Budućnost je na osam minuta pre kraja povela sa 28:26. Naravno, bilo je jasno da se ekipa iz Rumunije neće predati, da će nastojati da stigne do pobede, ali…

Ali, rukometašice Budućnosti su imale više snage, koncentracije i sreće za konačnih 29:28. Poslednji napad je imala Valčea, ali je na radost navijača Budućnosti i ljubitelja rukometa u Crnoj Gori, Marta Lopez pogodili stativu iz kolosalne prilike, čistog zicera.
Budućnost sada ima sedam bodova, Podravka i Borusija Dortmund po dva, dok je Valčea i dalje bez osvojenih bodova.

Odigrana su još dva meča osmog kola. Brest je kao gost opravdao ulogu favorita protiv Podravke. Jedna od najboljih ekipa Evrope je slavila sa 33:29 (16:14).

Prevagu na tasu Bresta koji je pomogao i ekipi Budućnosti u borbi za mesto u doigravanju za finalni turnir, donele su Slađana Pop Lazić i Ana Gros sa po osam, Kalidaitu Niakate sa sedam golova. Đurđina Jauković je postigla jedan. Kod Podravke, raspoložene za igru u napadu, bile su Dejana Milosavljević sa 12, Lamprini Cakalau sa pet, odnosno Danila Karlos i Dijana Mugoša sa po četiri gola.

Krim je kao gost osvojio zlata vredan bod u Bukureštu, pa je ostao u igri za plasman u osminu finala – 22:22 (12:11). Čitavim tokom meča se vodila ravnopravna borba, pa je krajnji rezultat i najrealniji epilog meča.

Najefikasnije u sastavu tima iz Slovenije, bile su Ugolin Sersijen i Matea Pletikosić sa po šest golova, Samara Da Silva sa četiri i Nataša Ljepoja sa tri. Kod Bukurešta, bolje od ostalih bile su Barbara Lazaović sa osam, Karmen Dolores sa sedam, odnosno Dragana Cvijić i Gabrijela Perianu sa po dva gola.