LŠ: Đer bolji od Budućnosti, FTC od Krima

Vesti rukomet 21. nov. 202019:40 > 19:41
ŽRK Budućnost/D.Starčević

Odigrana su dva meča devetog Lige šampiona za rukometašice. Ekipa iz Mađarske su slavile protiv ekipa iz regiona. Đer je pobedio Budućnost sa 34:29 (18:16), a Ferencvaroš je bio bolji od Krima sa 32:26 (13:13).

Prevagu na tasu Đera, donele su Bredal Ofedal sa 10, Estele Minko sa devet i Viktorija Lukač sa četiri gola. Kod Budućnosti, raspoložene za igru u napadu, bile su Andrea Lekić sa 11, Jovanka Radičević sa pet i Ema Ramusović sa tri gola.

Budućnost koja je u meč protiv aktuelnog šampiona Evrope ušla bez Tatjane Brnović i Alison Pino, odigrala je veoma dobro prvo poluvreme. Izabranice Dragana Adžića su bile ravnopravan rival, vodile su u jednom trenutku su 13:10, ali je Đer već do kraja prvog poluvremena uspeo da preokrene rezultat – 18:16.

U nastavku, Đer je vrlo brzo uspeo da pobegne na plus šest – 23:17, što je bilo dovoljno da meč mirno privede kraju.

Sada sledi pauza u Ligi šampiona, zbog Evropskog prvenstva koje 3. decembra treba da počne u Danskoj, a elitno takmičenje se nastavlja početkom januara, što će svakako odgovarati ekipi Budućnosti, koja je u proteklom periodu imala silne probleme sa koronavirusom i povredama, ali i pored toga stekla više nego realne izglede da izbori mesto u doigravanju za finalni turnir.

Ferencvaroš je posle potpuno izjednačene i ravnopravne igre u prvom poluvremenu, u nastavku bio daleko bolji rival o čemu govori i krajnji rezultat. Prevagu na tasu, FTC-a, donele su Anđela Malestein sa osam, koliko je postigla i Noemi Hafra, dok je meč, sa pet golova završila Emili Bolk. Kod Krima, raspoložene za igru u napadu, bile su Oceane Ugolin sa šest, Tina Klemenčić sa pet, Nina Zabjek sa četiri gola.

U nedelju igraju Esbjerg – Mec, Brest – Odenze, Podravka – CSKA, dok su utakmice Kristijanstad – Rostov, Bukurešt – Bitinghajm i Borusija – Valčea odložene.

Grupa A: Rostov 13, Bukurešt 11, Ferencvaroš 8, Kristijastad 7, Mec 6, Krim 4, Esbjerg 3, Bitinghajm 2.

Grupa B: Đer 14, Brest 12, CSKA 11, Odenze 10, Budućnost 5, Podravka 2, Borusija 2, Valčea je bez bodova.

Podsećanja radi, ekipe koje osvoje prve dve pozicije u grupama idu direktno u četvrtfinale, dok će ekipe na kotama tri, četiri, pet i šest igrati u osmini finala.