Milosavljević za pobedu Železničaru u poslednjem minutu

Alex Grimm/Getty Images

Rukometaši Železničara pobedili su Metaloplsitiku 34:33 u meču devetog kola prvenstva Srbije. Pobednički gol za ekipu iz Niša postigao je Marko Milosavljević u poslednjem minutu.

Železničar je imao inicijativu od početka meča, te je prednost održavao do same završnice. U poslednjih nekoliko minuta Metaloplastika je uspela da dođe do preokreta i povede 33:21.

Ipak, Anđelković se pobrinuo da niški tim dođe do izjednačenja, a onda je Milosavljević postigao gol za pobedu. Gosti u tim momentima nisu mogli da pariraju Železničaru, jer su imali dva isključena igrača.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je upravo Milosavljević sa sedam golova, Petar Petrović je dao šest.

Na drugoj strani sedam golova je postigao Đorđe Pisarić, a po šest Vojislav Brajović i Vukašin Vorkapić.

U drugom meču grupe B, Novi Pazar je pobedio Crvenu zvezdu 35:28.

Železničar je prvo na tabeli, ispred Rudara, Metaloplastike, Novog Pazara, Crvene zvezde, Radničkog, Obilića i Šamota.

U grupi A su odigrana sva četiri meča. Vojvodina je pobedila Dinamo 30:26, Partizan je bio bolji od Proletera 33:25, Spartak je slavio protiv Crvenke 21:20, dok je Dubočica savladala Kikindu 36:21.

Na tabeli vodi Vojvodina, slede je Partizan, Dubočica, Dinamo, Proleter. Kikinda, Spartak i Crvenka.