EHF LE: Malaga na plus četiri protiv Lokomotive

Rukomet 1. maj 202120:42 0 komentara
rukomet lopta
Shutterstock, Inc

Rukometašice Malage uspele su na svom terenu, u prvom meču finalne serije EHF Lige Evrope da pobede Lokomotivu iz Zagreba sa 32:28 (14:11). Revanš je na programu 8. maja u Zagrebu.

Prevagu na tasu tima iz Španije donele su Silvija Martin i Sara Bravo sa po sedam, odnosno Esperanca Lopez i Estela Doiro sa po pet golova. Kod Lokomotive, raspoložene za igru  u napadu, bile su Larisa Kalaus sa 11, Ana Marija Gavrić sa sedam i Tena Japundža sa šest golova.

Lokomotiva je nastojala da zaustavi najjači adut Malage, tranzicionu igru. Ekipa iz Zagreba imala je deficit od tri gola na kraju prvog poluvremena – 14:11.

U samoj završnici meča, na nešto više od šest minuta pre kraja, Malaga je vodila sa 29:22 i delovalo je da će već u prvom finalnom meču stići do ogromnom kapitala uoči revanša koji se 8. maja igra u glavnom gradu Hrvatske.

Međutim, Lokomotiva je do kraja uspela da podigne stepen agresivnosti u odbrani, stigla je do lakih golova iz tranzicije, pa revanš čeka sa minusom od četiri gola, koji nije nedostižan. Borba za trofej u drugom po rangu evropskom takmičenju se nastavlja.