Hrvati se mučili sa Angolom, Špancima derbi, Mađari na +26

Vesti rukomet 17. jan. 202122:01 > 22:051 komentar
Martin Rose/Bongarts/Getty Images

Rukometna reprezentacija Hrvatske u 2. kolu grupe C Svetskog šampionata pobedila je selekciju Angole rezultatom 28:20 (12:11).

Selekcija selektora Lina Červara upisala je drugi trijumfa na planetarnom prvenstvu koje se održava u Egiptu, dok je Angola zabeležila i drugi neuspeh.

Hrvati su se mučuli u prvom poluvremenu, a serijom 4:0 afričkom timu su dozvolili da dođe do dva gola prednosti – 8:6. Do odlaska na odmor bilo je mnogo grešaka na obe strane i Angola je posle 30 minuta imala gol viška – 12:11.