Hrvatska jedva izvukla bod protiv Japana!

Rukomet 15. jan 202119:30 > 20:17 0 komentara
Domagoj Duvnjak
Photo by Martin Rose/Bongarts/Getty Images

Rukometna reprezentacija Hrvatske, aktuelni vicešampion Evrope, odigrala je nerešeno sa Japanom 29:29 na startu Svetskog prvenstva u Egiptu, a tim Lina Červara vodio je samo sa 1:0 i bod je spasao pogotkom Čupića sa sedmerca u samoj završnici meča.

Japanci, koje sa klupe predvodi Islanđanin Dagur Sigurdson, odigrali su izvanredan meč, vodili su skoro sve vreme, bilo je i +6 (17:11), ali je Hrvatska na poluvreme ipak otišla sa -3.

Nije se trgla Hrvatska odmah ni u nastavku, ali jeste uspela da dođe do izjednačenja 23:23. Međutim, favorit nikako nije uspevao da prelomi i povede uprkos tome što je imao nekoliko napada za tako nešto, a poslednji put na nešto manje od dva minuta do kraja kada je Čupić propustio zicer.

Poveo je Japan preko Jošina na 54 sekunde do kraja, ali Hrvatska je u poslednjem napadu iznudila sedmerac i uspela da dođe do izjenačenja. Nije bilo vremena za Japance da organizuju poslednji napad.

Najefikasniji u hrvatskim redovima bili su Marino Marić sa sedam, kao i Domagoj Duvnjak i Luka Cindrić sa po četiri gola, dok su Japan predvodili Juto Agari s pet i Hiroki Motoki s četiri gola.

U prvom meču C grupe Katar je savladao Angolu 30:25.

Jednako veliko iznenađenje dogodilo se i u B grupi, gde je Španija jedva izvukla bod u duelu sa Brazilom, rezultat je bio takođe 29:29.

Odlično su počeli Brazilci, u odbrani su bili briljantni, vodili su sa četiri gola razlike, ali je Furija do poluvremena preokrenula i vodila sa 16:13.

Imala je Španija i +6, činilo se da će rutinski privesti meč kraju, ali Brazilci su se malo-pomalo vraćali, da bi u samom finišu i poveli 29:28. Međutim, Španija ipak dolazi do boda golom veterana Raula Entreriosa u prvom kolu B grupe u kojoj su još Poljska i Tunis.

Najbolji igrač Brazila bio je Hanijel Langaro koji je postigao šest golova, dok je s četiri pogotka prvi strelac Španije bio Đoan Kaneljas.

Reprezentacija Nemačke deklasirala je debitanta Urugvaja sa 43:14 u A grupi u kojoj su još Mađarska i Zelenortska Ostrva, a Argentina je u D grupi dobila DR Kongo 28:22. U toj grupi su još Danska i Bahrein.