LŠ: Budućnost blizu osmine finala, debakl Podravke

Vesti rukomet 9. jan. 202119:501 komentar
ŽRK Budućnost/ D.Starčević

Rukometašice Budućnosti pobedile su Borusiju iz Dortmunda na svom terenu sa 31:27 (15:15), pa su napravile, ogroman, slobodno se može reći odlučujući korak ka plasmanu u osminu finala Lige šampiona.

Prevagu na tasu Budućnosti, donele su Jovanka Radičević sa 10, Majda Mehmedović, Alison Pino, Itana Grbić sa po pet, odnosno Katarina Džeferović sa tri gola. Kod Borusije, raspoložene za igru u napadu, bile su Alina Grijsels sa šest, Laura Van der Hejden sa pet i Keli Dulfer sa četiri gola.

Izabranice Bojana Popović, svojevemeno jedne od najboljih rukometašica planete, koja je na klupi zamenila Dragana Adžića, odlično su počele meč, pa su vrlo brzo iz agresivne odbrane i lakih golova iz kontranapada povele sa 4:1. Delovalo je da će šampion Crne Gore uspeti da slomi otpor Borusije još u prvom poluvremenu, ali se Nemice nisu složile sa takvim epilogom.

Uspeli su da podignu nivo igre u oba pravca, uspele su da uspostave ravnotežu, pa je na kraju prvog poluvremena na semaforu pisalo 15:15. Jovanka Radičević je postigla pet, a Alison Pino i Majda Mehmedović po četiri gola. S druge strane, velike probleme odbrani Budućnosti zadavale su Alina Grijsels sa pet, odnosno Keli Dulfer i Marek Feriks sa po tri gola.

Svesni da se ozbiljno kockaju sa plasmanom u osminu finala, koji je posle velikih problema sa koronavirusom i povredama postavljen kao primarni cilj, izabranice Bojane Popović su u drugom poluvremenu delovalo izuzetno agresivno i odlučno u oba pravca, pa su posle sedam minuta igre i serije od 6:0, pobegle na 21:15.

Borusija se naravno nije predavala. Uspela je nekoliko puta da svede deficit na dva gola, ali su neizvesnu završnicu sprečile fenomenalne Itana Grbić, Jovanka Radičević i Majda Mehmedović.

U ostalim mečevima koji su bili na programu u subotu, CSKA je pobedio Brest sa 25:24, Ferencvaroš je slavio protiv Bukurešta sa 31:27, Odenze je deklasirao Podravku sa 35:20, dok su Kristijanstad i Esbjerg odigrali nerešeno – 28:28.

U nedelju su na programu još tri meča, a snage će odmeriti: Bitinghajm – Krim, Mec – Rostov i Valčea – Đer.

Po dve prvoplasirane ekipe iz grupa će izboriti plasman u četvrtfinale, dok će ekipe koje budu na kotama tri, četiri, pet i šest borbu za plasman na finalni turnir krenuti mečevima osmine finala.