Lud meč – igrač zamenio srpskog golmana i oduševio odbranom!

Rukomet 9. feb 202218:38 > 19:02 0 komentara
Hans Lindberg, Fukse Berlin
Martin Rose/Getty Images

Rukometaši Fukser Berlina u 6. kolu Evropske lige u gostima su pobedili Vintertur 30:27, a meč u Švajcarskoj obeležio je igrač nemačkog tima Hahs Lindberg.

Sjajni Norvežanin utakmicu je završio sa deset postignutih golova iz isto toliko pokušaja, međutim, svom timu pomogao je i kao golman.

Lindberg je u 48. minutu, kod rezultata 22:21 za goste morao da stane na gol umesto sjajnog srpskog čuvara mreže Dejana Milosavljeva koji je bio isključen.

Stručni štab ekipe iz Berlina zbog problema sa povredama i koronavirusom na raspolaganju ima samo jednog golmana, a kada je Milosavljev morao na dva minuta na klupu izbor je pao na Lindberga. I Danac je posao odradio bez greške – skinuo je zicer igračima Vintertura.

Srpski golman je meč završio sa 13 odbrana.

Nemci su prvi u grupi A sa maksimalnih 12 bodova.