Metaloplastika posle preokreta savladala Partizan

Rukomet 11. maj 202219:07 > 19:08 0 komentara
Foto RK Partizan

Rukometaši Metaloplastike u 11. kolu plej-ofa Superlige Srbije u gostima su pobedili Partizan rezultatom 31:30 (15:17).

Šapčani su u većem delu utakmice bili u minisu, ali su u finišu uspeli da preokrenu i slave posle dva uzasopna poraza u šampionatu.

Metaloplastika je tri kola pre kraja prvenstva peta sa 12 bodova, dok su crno-beli ostali na drugoj poziciji sa 14 bodova, osam manje od novog-starog šampiona novosadske Vojvodine.

Partizan je u 26. minutu imao maksimalna četiri gola prednosti, ali je Metaloplastika sve vreme imala „priključak“ i u 53. minutu povela je pogotkom Aziz Aidi Mohameda 28:27. Igralo se gol za gol, a čovek odluke bio je Marko Srdanović, koji je pola minuta pre kraja doneo pobedu svom timu.

Srdanović je bio najefikasniji sa sedam pogodaka, Mohamed je dodao šest, a Vojislav Brajović pet. U domaćoj ekipi Stefan petrić je zabeležio osam, Veljko Popović šest, a Nemanja Živković i Uroš Kojadinović po pet golova.