MI: Obe rukometne selekcije Srbije će igrati za bronzu

Vesti rukomet 4. jul 202222:22 > 22:23
RSS

Rukometna reprezentacija Srbije u obe konkurencije nije uspela da se plasira u finale Mediteranskih igara.

Povezane vesti

Rukometaši su uprkos velikoj borbi izgubili od Španije 42:38 (22:21). Furija je u poslednjih 15-tak minuta utakmice uspela da se rezultatski „odlepi“ i prelomi duel. Orlovima u sredu u 12:30 sati sledi borba za bronzanu medalju sa selekcijom Severne Makedonije koja je u drugom polufinalu poražena od Egipta 34:20.

Milić, Borzaš i Grozdanić su predvodili srpski tim sa po sedam golova, dok je Milosavljević dodao pet. Kod Španaca su Markez, Fernandez i Odriozola upisali po šest pogodaka.

„Bila je ovo jedna od težih utakmica na turniru. Znali smo ko nam je protivnik, kompletna ekipa. Igrali smo dobro prvih 20, 25 minuta u prvom poluvremenu, a onda smo u finišu imali pad. Nedostatak iskustva, stigao nas je umor i Španci su uspeli da anuliraju prednost koju smo stekli. U drugom delu igre smo bili u egalu u uvodnim minutima, a onda su se oni lako odvojili na pet golova razlike i do kraja smo jurili rezultat. Čestitam svim momcima, odigrali smo veoma zrelu, „mušku“ utakmicu i smatram da ako uspemo to da ponovimo u sredu neće biti problema za bronzanu medalju,“ rekao je Milić.

Srpske rukometašice su u polufinalnom duelu poražene od Hrvatske 31:20 (16:12) i u utorak u 10 časova u borbi za bronzanu medalju sastaće se sa selekcijom Portugala koja je bila bolja od Španije 26:24 (12:13).

Uroš Bregar
Rukometni savez Srbije

Srbija i Portugal su već odmerili snage na takmičenju u susretu prvog kola grupne faze kada je ekipa selektora Uroša Bregara slavila 21:20.

Vukajlović je bila najefikasnija sa osam golova, Tabak je dodala četiri, a Jovović i Bogunović po tri. U pobedničkom timu Barišić je imaoa osam, a Jarak sedam pogodaka.

„Odigrali smo najlošiju utakmicu na takmičenju. Hrvatska je bila bolja u svim segmentima igre. Sada nam sledi mali predah, a zatim pun fokus na poslednji meč na takmičenju – utakmicu za treće mesto sa Portugalom,“ rekao je Bregar.