Nenadić vodio Vesprem do revanša nad šampionom i finala kupa

Rukomet 23. apr 202221:10 > 21:12 0 komentara
Guliverimage/AP Photo/Martin Meissner

Veliki mađarski rukometni derbi odigran je u polufinalu nacionalnog kupa. Vesprem je na terenu najvećeg rivala savladao Pik Seged 30:27 uz sjajnu partiju bivšeg reprezentativca Srbije.

Pik Seged je prošle sezone u borbi za šampionsku titulu savladao Vesprem, a sada je usledio revanš. Aktuelni šampion dobio je organizaciju završnog turnira kupa, što je trebalo da bude vetar u leđa u najvažnijem delu sezone, kada se dele trofeji. Jer će se i prvenstvena trka lomiti u preostalom derbiju, koji se igra ponovo u Segedinu.

Bolje je krenuo domaćin i na poluvreme otišao sa vođstvom 17:15. Ali u drugom poluvremenu potpuno druga priča. Razbranio se Vladimir Cupara, Nenadić preuzeo dizgine Vesprema i veoma brzo je došlo do preokreta. Poveo je gost na polovini drugog dela 24:20. Ipak, Pik Seged se vratio, uspeo da uvede u završnicu da se igra gol za gol, da li plus jedan ili plus dva za Vesprem. Ipak, crveno-crni su izdržali tu klackalicu i na kraju odneli veliku pobedu.

Kod pobednika najefikasniji je bio upravo Nenadić sa sedam golova, a Cupara je pored šest odbrana jednom i zatresao mrežu protivnika. Na drugoj strani Rihard Bodo je takođe postigao sedam golova. Bogdan Radivojević samo se jednom upisao u strelce.

Vesprem će u finalu igrati protiv gradskog rivala KKFT, koji je u drugom polufinalu savladao Budakalaš 30:27. Meč je na programu u nedelju od 20 časova uz direktan prenos na Sport Klubu 1.