Ocvirk golom u finišu doneo pobedi Voši protiv Zvezde

Rukomet 25. nov 202220:16 0 komentara
RK Vojvodina
SEHA Gazprom liga

Rukometaši Vojvodine savladali su u veoma neizvesnom meču 10. kola Arkus lige kao gosti Crvenu zvezdu 24:23.

Beogradski crveno-beli ovu sezonu su najavili kao sezonu povratka u vrh srpskog rukometa. Ipak, kako trenutno stvari izgledaju, taj put će biti dug i mukotrpan.

Ove sezone Zvezda je u 10 kola doživela četiri poraza i sva četiri su od ekipa koje konkurišu za vrh. Metaloplastike, Radničkog, Partizana i sada Vojvodine. Ali druga strana medalje je ta da je samo u večitom derbiju lako položila oružje. U ostalim mečevima, a posebno u poslednjem protiv devetostrukog uzastopnog šampiona Vojvodine, padala je tek u finišu meča.

Zvezda je zaista „imala“ Vojvodinu u Beogradu. U sjajnom meču, posle mnogo preokreta, vodila je šest minuta pre kraja 23:21. Ali onda kao da se uplašila pobede, stala je u napadu, Novosađani se vratili. Da bi na manje od dva minuta pre kraja slovenački internacionalac Gregor Ocvirk postigao gol za pobedu 24:23.

Kod pobednika najefikasniji je bio Miloš Grozdanić sa šest golova, dok ih je Milan Milić postigao pet. Na drugoj strani Draško Nenadić je utakmicu završio sa osam pogodaka.

Metaloplastika je očuvala prvo mesto pobedom u Šapcu protiv Radničkog 31:28.