Pala je i Metaloplastika – Šapčani ispustili pobedu u NS

Rukomet 18. dec 202220:38 0 komentara
RK Vojvodina
Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Rukometaši Vojvodine u derbiju 13. kola Arkus lige Srbije na svom terenu pobedili su Metaloplastiku 28:27 (14:12).

Aktuelni šampioni su naneli prvi poraz Šapčanima u sezoni i sa 24 boda osalimi su se na vrhu tabele. Dinamo iz Pančeva ima jedan, manje, Metaloplastika 22, Partizan 20, Crvena zvezda 18…

Metaloplastika je u finišu prvog poluvremena imala maksimalnih plus 3 (12:9), ali su Lale do odlaska na odmor napravile seriju 5:0 i posle pola časa igre vodile su 14:12.

Velika borba viđena je i u nastavku utakmice, a kada je Vojvodina došla do tri pogotka viška 21:18 činilo se da ekipa Vladana Matića nema snage da se vrati. Međutim, gosti iz Šapca su na šešto više od šest minuta pre kraja preokrenuli na 27:25.

Ipak, Metaloplastika do kraja utakmice više nije postigla nijedan gol, a odlučujući pogodak upisao je Milan Milić početkom poslednjeg minuta utakmice.

Marko Vasić je bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi sa sedam golova, Miloš Grozdanić je dodao pet, a Milić četiri. Najbolji kod gostiju bili su Marko Srdanović sa devet i Aziz Aidi Mohamed sa osam pogodaka. Darko Arsić je upisao 11 odbrana.