Partizan posle sedam godina ponovo u SEHA ligi

Rukomet 30. maj 202121:08 0 komentara
RK Partizan

Rukometaši Partizana u poslednjem kolu plej-ofa Superlige Srbije pobedili su Dubočicu 32:27 i plasirali se u regionalnu SEHA ligu.

Crno-belima je trijumf u Leskovcu bio neophodan kako bi zadržali drugu poziciju ispred Metaloplastike i posle sedam godina ponovo obezbedili mesto u SEHA ligi.

Ekipa iz Humske je već posle 17 minuta imala sedam golova prednosti (13:6). Dubočica je samo jednom zapretila kod rezultata 19:21 u 39. minutu.

Najefikasniji kod gostiju bili su Nikola Ivanović i Aleksa Maksić sa po šest pogodaka, dok su po pet dodali Ivan Dimitrijević i Stefan Petrić. Golman Partizana Andrej Mrnavac upisao je 13 odbrana.

U poraženom timu Vanja Nikolić je imao devet golova, Nikola Matović četiri, a Aleksandar Pavlović tri.

Šampion Vojvodina je sezonu zavšio sa maksimalnim učinkom jer je u poslednjem kolu u Novom Sadu pobedio Metaloplastiku 35:33.

Blistao je Darko Milenković sa deset golova, a Jovica Nikolić je dodao osam. Kod Šapčana su najbolji bili Vukašin Vorkapić sa 12, Dejan Babić sa sedam i Vojislav Brajović sa pet pogodaka.