Partizan slavio u KG, Metaloplastika razbijena u Nišu

Aleksa Maksić
Aleksa Maksić, ARKUS liga

Rukometaši Partizana u 6. kolu plej-ofa prvenstva Srbije pobedili su Radnički u Kragujevcu rezultatom 25:24.

Železničar je u Nišu naneo prvi poraz Metaloplastici i to ubedljivo 36:27, dok je Dubočica u Leskovcu bila sigurna protiv pančevačkog Dinama 30:24.

Crno-beli su na poluvremenu imali dva gola viška (13:11), kasnije i maksimalnih pet (18:13), a jedino što je Radnički uspeo je da se u u dva navrata približi na pogodak minusa. Konačan rezultat sedam sekudni pre kraja postavio je Miloš Barudžić.

Aleksa Maksić je predvodio Beograđane sa osam golova, Stefan Petrić je dodao pet, a Marko Lasica tri. Andrej Trnavac je zabeležio 12 odbrana.

Na drugoj strani Barudžić je imao sedam, a Stefan Stanojev i Nemanja Vuković po četiri gola. Janko Gemaljević je upisao 12 odbrana.

Železničar je posle nerešenog rezultata na poluvremenu (16:16) u nastavku utakmice deklasirao Metaloplastiku i postigao čak 20 golova.

Aleksandar Stojanović je prednjačio sa osam pogodaka, Nemanja Milovanović je sedam puta matirao protivničkog golmana, a Marko Milosavljević je dodao šet golova. Blistao je i Miroslav Kocić sa 15 odbranjenih udaraca.

Kod Šapčana Đorđe Pisarić i Luka Mitrović su postigli po četiri pogotka.

Dubočica je posle 30 minuta imala pet golova prednosti, a najbolji je bio Andrija Atanasković sa osam pogodaka. Pratio ga je Janja Vojvodić sa sedam. Dejan Zlatanović je imao deset odbrana.

U poraženom timu Uroš Pavlović i Danilo Radović su zabeležili po šest golova.

Print screen

U borbi za opstanak sva četiri domaća tima ostvarila su pobede – Crvenka – Šamot 24:19, Kinikda – Obilić 34:32, Proleter – Novi Pazar 42:33 i Spartak – Crvena zvezda 29:21.

Zvezda je prekinula niz pobeda, ali je ostala na prvom mestu sa 13 bodova, Novi Pazar ima 12, Šamot 11, Spartak 10, Proleter i Obilić po 9, Kikinda i Crvenka po 8.