Partizan ubedljiv u Nišu, poraz Zvezde u Pančevu

Vesti rukomet 13. nov. 202120:30 > 20:32
RK Partizan

Rukometaši Partizana ubedljivo su pobedili Železničar u Nišu u devetom kolu Arkus lige rezultatom 30:19, dok je Crvana zvezda poražena od Dinama u Pančevu 31:25.

Crno-beli su u dvorani „Čair“ tek u drugom poluvremenu uspeli da slome otpor jedine ekipe koja nije osvojila ni bod u prvenstvu.

Partizan je posle 30 minuta vodio 13:9, a u finišu meča je serijom 7:2 obezbedio dvocifreni trijumf.

Najefikasniji kod Beograđana bio je Uroš Kojadinović sa 12 golova, a Veljko Popović i Boris Radivojević dodali su po pet. U domaćem timu odskočio je Luka Mladenović sa osam pogodaka.

Šamot je u Aranđelovcu pobedio Mokru Goru 28:25 (15:12). Aleksandar Dragutinović je bio najbolji sa osam golova, dok je Nemanja Radosavljević dodao sedam. U poraženoj ekipi Nemanja Aleksić je imao devet pogodaka.

Rudar je u Kostolcu savladao Spartak 34:25 (17:13), a po šest pogodaka postigli su Petar Panić i Nenad Nedeljković. U timu iz Subotice Uroš Radosavljević je postigao šest golova.

Ekipa iz Humske je lider grupe B sa 17 bodova, Dubočica ima 14, Šamot 12, Rudar 11, Proleter po 9, Mokra Gora 4, Spartak 3, a Železničar je bez bodova.

Dinamo je pred svojim navijačima došao do četvrtog uzastopnog trijumfa.

Tim iz Pančeva je na poluvremenu vodio 15:12 i nijednog trenutka u nastavku utakmice nije dozvolio crveno-belima da ih ugroze.

Milan Golubović i Danilo Radović su postigli po sedam golova, a Marko Perović šest, dok su se kod gostiju istakli Viktor Matičić sa šest i Mirko Đurović sa pet pogodaka.

Radnički je u istoj grupi bio bolji od Obilića 25:23 (14:10) uz po šest golova Veljka Davidovića i Bogdana Utvića. Golman Dejan Zlatanović je imao 12 odbrana. U timu iz Beograda Ilija Sladić je upisao deset pogodaka.

Vojvodina i Dinamo imaju po 12 bodova, Metaloplastika 10, Radnički 8, Crvena zvezda 6, a Jugović i Obilić po 2.