Holanđanke dobile, Srbija bez druge faze na EP

Rukomet 8. dec 202019:49 > 22:10 33 komentara
kristinaliscevic
rss.org.rs

Ženska rukometna reprezentacija Srbije izgubila je od Hrvatske sa 25:24 (14:14) u trećem kolu C grupe Evropskog prvenstva. Posle pobede Holandije nad Mađarskom 28:24 stvorio se krug Srbije sa te dve reprezentacije u kojoj je Obradovićeva ekipa najlošija zbog ubedljivog poraza od Mađarske u drugoj rundi (38:26).

Vodila je protiv Hrvatske ekipa Ljubomira Obradovića 23:21, ali onda čak 13 minuta nije dala gol, dok su Hrvatice u tom periodu upisale četiri, što je odlučilo pobednika.

Ipak, posle pogotka Slađane Pop-Lazić smanjila je Srbija na -1. Sledeću loptu Srbija je izgubila, ali je ipak imala poslednji napad za izjednačenje. Međutim, niko nije bio dovoljno hrabar da šutne i završilo se tako što je Liščevićeva izgubila loptu.

Prethodno je Kristina promašila i sedmerac na 23:22, a tokom celog drugog poluvremena gledali smo mnogo grešaka na obe strane – u srpskom timu malo ko je bio dovoljno odvažan i da šutne, mnogo netačnih pasova, krila potpuno odsečena, pa krajnji ishod ni ne čudi mnogo.

Pre svega toga Srbija je u prvom poluvremenu igrala vrlo dobro, povela sa 13:9, imala je i 14:10, ali tada se nervoza prvi put uvukla i posle niza grešaka srpskog tima Hrvatice vezuju četiri gola za 14:14 na poluvremenu.

Za Srbiju je najefikasnija bila Katarina Krpež-Šlezak sa pet golova, dok su po četiri upisale Jovana Stoiljković i Jelena Lavko. Za Hrvatsku je Dora Krsnik postigla šest pogodaka.

Počela je Srbija pobedom nad Holandijom, usledio je ubedljivi poraz od Mađarske zbog kojeg je Srbija na kraju i ispala posle spomenute pobede Holandije nad Mađarskom.

U prvom poluvremenu Mađarice su imale i četiri gola viška u duelu sa Holandijom, u 39. minutu bilo je +2, a onda su aktuelne svetske šampionke zaigrale mnogo bolje u odbrani i na kraju su izbegli i neizvesnu završnicu – 28:24.

Bile su Holanđanke na korak do ispadanja, a sada idu u drugu fazu sa dva boda i više ni polufinale nije daleko.

Najefikasnija je bila Keli Dulfer sa osam pogodaka, Angela Malestajn dodala je pet, dok su za Mađarice po četiri dale Sološi-Žacik, Kovačić i Hafra.

A Francuska je savladala Dansku 23:20, uz po pet golova Zador i Zadi Neune, a Bidstrup, Jorgensen i Hansen postigle su po četiri pogotka za Dankinje. Obe ekipe prošle su dalje, ali Francuskinje sa četiri boda, Dankinje sa dva.