Radivojević vodio Pik Seged do titule

Rukomet 5. jun 202120:26 0 komentara
Bogdan Radivojević
Guliver Image

Rukometaši Pik Segeda novi su šampioni Mađarske, pošto su i u drugoj utakmici finalne serije plej-ofa savladali Vesprem, ovog puta u gostima 37:36.

U prvom meču Pik Seged je na svom parketu slavio 31:28 i bilo je jasno da Vesprem čeka težak posao u revanšu. Dobro su domaći krenuli i poveli su 8:6, došli na domak od poravnanja u ukupnom rezultatu.

Međutim, usledila je velika serija gostiju 6-0, koja je praktično i prelomila meč. Vesprem je morao da juri veliku razliku, a tračak nade imali su dva minuta pre kraja poluvremena kada je crveni karton dobio prvi pivot gostiju Bence Banidi. Domaćin je iskoristio tu situaciju i do poluvremena smanjio na 15:14.

Ipak, Pik Seged ne da je odbio taj nalet, već se odlepio ponovo na tri gola prednosti i do samog finiša držao je tu razliku. Uspeo je Vesprem u samom finišu da izjednači, ali ne više od toga i na kraju pretrpeo i drugi poraz u finalnoj seriji iako su u istu ušli kao veliki favoriti, s obzirom da su dobili prethodna četiri međusobna meča.

U pobedničkom timu najefikasniji bili su Bogdan Radivojević i Jonas Čelman sa po šest golova. Pet je postigao Stanislav Kasparek, a po četiri slovenački internacionalci Dean Bombač i Mario Šoštarić. Na drugoj strani Kenan Mae bio je strelac devet golova, makedonski krilni igrač Dejan Manaskov postigao je sedam, a Petar Nenadić, Gašper Marguč i Andreas Nilson bili su strelci po četiri gola.

Ovo je Pik Segedu četvrta titula nacionalnog šampiona, prva posle 2018.