Rukometaši Srbije na prvenstvu sveta!

Rukomet 16. apr 202219:41 > 17. apr 2022 14:33 15 komentara
STARSPORT

Rukometna reprezentacija Srbije plasirala se na Svetsko prvenstvo koje će u januaru sledeće godine biti održano u Poljskoj i Švedskoj.

Selekcija Tonija Đerone je nakon trijumfa protiv Slovenije u prvom meču baraža u Celju 34:31 i u revanšu u Kragujevcu slavila rezultatom 23:20 (10:8).

Gosti su bolje počeli meč u dvorani „SBB Jezero“ i poveli su sa 2:0 i 3:1, ali je Srbija brzo uzvratila, preokrenula na 6:4, a Jovica Nikolić je u 21. minutu svom timu doneo maksimalna tri gola viška – 9:6.

Domaća selekcija je tek što je počelo drugo poluvreme preko Nemanje Ilića ponovo došla do velikih plus 3 (11:8), ali su Slovenci od tog trenutka zaigrali znatno bolje i serijom 4:0 preokrenuli su rezultat na 12:11.

Usledila je rezultatska klackalica, Đeronina ekipa uglavnom je imala gol prednosti i u poslednjih deset minuta se ušlo sa nerešenim rezultatom, u velikoj meri zahvaljujući i sjajnom golmanu Dejanu Milosavljevu.

STARSPORT

Matic Suholežnik je u 52. minutu pogodio za vođstvo gostiju 18:17, a u tim trenucima blistao je čuvar mreže Klemen Ferlin, koji je „skinuo“ tri uzastopna zicera i svom timu sačuvao šanse da izbori vizu za SP. Blaž Janc je u 54. minutu gostima doneo plus 2 – 19:17 i najavio pravu dramu u finišu.

Ipak, Srbija je u najvažnijim trenucima serijom 5:0 (Radivojević 2, Marsenić, Đekić i golman Milosavljev) u 58. minutu preokrenula na 23:20 i otklonila sve dileme koji tim ide u Poljsku i Švedsku.

Bogdan Radivojević i Nemanja Ilić su bili najefikasniji sa po četiri gola, a Jovica Nikolić, Marsenić i Petar Đorđić su postigli po tri. Kod Slovenaca Dean Bombac je upisao šest, Janc četiri, a Darko Cingesar tri pogotka.

STARSPORT

Srbija prošle godine nije učestvovala na prvenstvu sveta u Egiptu, a 2019. je takmičenje završila u grupnoj fazi.

Planetarno prvenstvo će biti održano od 11. do 29. januara 2023, a titulu brani selekcija Danske. Skandinavci su dvostruki uzastopni šampioni sveta.