SEHA: Debakl Vojvodine u prvom meču osmine finala

Oliver Rabek, Tatran Prešov
Oliver Rabek, Andreas Gora/picture-alliance/dpa/AP Images Foxes Berlin

Rukometaši Tatrana iz Prešova ubedljivo su pobedili novosadsku Vojovdinu u prvom meču osmine finala regionalne SEHA lige - 40:28.

Revanš utakmica je u sredu u 16 časova, a oba meča će biti odigrana u Slovačkoj.

Pobednik ovog dvomeča će se u četvrtfinalu sastati sa Motor Zaporožjem iz Ukrajine.

Srpski tim se dobro držao do finiša prvog poluvremena, kada se Prešov ‘odlepio’ na šest golova razlike – 21:15.

Novosađani su u 39. minutu zapretili i približili se na tri pogotka minusa (25:22), međutim, završnica meča u potpunosti je pripala Slovacima koji su serijom 10:3 došli do dvocifrenog vođstva – 35:25.

Oliver Rabek je predvodio svoj tim sa deset golova, devet je postigao Pavel Ernandez, Pedro Pačeko sedam, a Tomas Rečičar četiri. Vojvodinu je predvodio Luka Rogan sa osam pogodaka, Nikola Kovačević je dodao pet, a Mladen Šotić četiri.