SEHA: Vespremu titula i poravnanje sa Vardarom

Rukomet 4. sep 202221:32 0 komentara
Petar Nenadić, TElekom Vesprem
Guliverimage

Mađarski Vesprem Vladimira Cupare i Petra Nenadića odbranio je titulu u SEHA ligi, pošto je u finalu savladao Zagreb 32:30.

Ovom pobedom najtrofejnija mađarska ekipa došla je do pete titule u SEHA ligi, koliko ima i makedonski Vardar na vrhu večne liste. Zagreb je imao šansu da stigne do druge titule, prve od 2013. ali ipak je ekipa koju sa klupe predvodi Momir Ilić na kraju slavila.

Hrvatskom timu nije pomoglo ni vođstvo od 19:13 na poluvremenu. Mnogo bolja igra Vesprema u drugom delu, kao ni vođstvo 30:29 manje od četiri minuta pre kraja. Prvo je Kentan Mae doneo izjednačenje, a potom je kapiten Rasmus Lauge Šmit sa dva gola doneo veliku pobedu.

Kod pobednika upravo su Lauge Šmit, Mae i Štrlek bili najefikasniji sa po pet golova. Petar Nenadić postigao je tri gola, a briljirao je na golu Vladimir Cupara sa 10 odbrana. U Zagrebu Ivan Čupić bio je najefikasniji sa osam golova.