Selektor Kiril Lazarov i Makedonija srušili prvaka sveta!

Vesti rukomet 11. mar. 202123:35 > 12. mar. 2021 0:378 komentara
Kiril Lazarov
REUTERS/Antonio Bronic

Legendarni makedonski rukometaš Kiril Lazarov nije mogao da zamisli bolji debi u ulozi igrača-selektora, pošto je Makedonija savladala aktuelnog olimpijskog i svetskog prvaka Dansku sa 33:29 (17:13) u trećem kolu kvalifikacione grupe za Evropsko prvenstvo 2022. godine.

Makedonija je odlično počela, blistao je golman Nikola Mitrevski sa 16 odbrana, a domaćin je u Skoplju vodio od prvog do poslednjeg minuta – sredinom drugog poluvremena bilo je čak i velikih +8.

*Lazarov: Verovao sam u mlade, ovo je samo početak

Po pet golova dali su Dejan Manaskov, Filip Taleski i Filip Kuzmanovski, a Lazarov i Stoilov dodali su po četiri.

Kod Danaca su se istakli trostruki najbolji igrač sveta Mikel Hansen sa 11 golova, dok je Mensa Larsen dodao pet.

Makedonija je sada prva u grupi sa maksimalnim učinkom iz tri meča, čime je praktično došla na korak do plasmana na prvenstvo Starog kontinenta.

U ponedeljak od 16.00, isti rivali sastaće se u Olborgu. Makedonija ima šest, Danska četiri, Švajcarska dva, a Finska nula bodova.