Šesta uzastopna pobeda Partizana, Vojvodina ubedljiva

Vesti rukomet 12. maj. 202120:48 > 20:49
RK Partizan

Rukometaši Partizana u 11. kolu plej-ofa Arkus lige u Beogradu su pobedili Železničar rezultatom 30:23.

Crno-beli su zabeležili šesti uzastopni trijumf u šampionatu i sa 17 bodova drugi su na tabeli iza aktuelnog šampiona Vojvodine, koji ima maksimalan učinak.

Niški Železničar je u poslednje četiri utakmice upisao po dva remija i poraza i četvrti je sa 11 bodova.

Partizan se serijom 3:0 u finišu prvog poluvremena ‘odlepio’ i na odmor otišao sa tri gola prednosti – 15:12.

Nišlije su vrlo brzo uspele da se vrate (16:15, 17:16), ali crno-beli su meč prelomili sredinom drugog poluvremena kada je na semaforu pisalo 23:17.

Najefikasniji u ekipu trenera Nenada Maksića bili su Stefan Petrić i Marko Lasica sa po pet pogodaka, četiri je dodao Ivan Mićić, a po tri Nikola Ivanović i Ivan Dimitrijević. Odličan je bio i golman Andrej Trnavac, koji je upisao 15 odbrana.

U poraženom timu Đorđe Spasić je zabeležio pet golova, Aleksandar Stojanović četiri, a Lazar Anđelković tri.

Vojvodina je seriju pobeda nastavila i protiv Radničkog u Kraguvevcu – 37:23. Darko Milenković i Branko Tomić su prednjačili sa po šest golova, a Srđan Milić je dodao četiri.

U timu iz Šumadije Luka Đerić je postigao šest, a Nemanja Vuković pet pogodaka.

Metaloplastika je ubedljivo savladala Dubočicu 37:25, a najefikasniji je bio Vojislav Brajović sa 11 golova, od čega pet iz sedmerca. Odličan je bio i Vukašin Vorkapić sa osam pogodaka, dok su Đorđe Pisarić i Marko Srdanović imali po četiri.

U ekipi iz Leskovca Andrija Atanasković je zabeležio sedam, a Ivan Mitrović gol manje.

Rudar je una svom terenu bio bolji od pančevačkog Dinama 30:29, a najzaslužniji za trijumf bili su Petar Panić sa osam i Nenad Nedeljković sa pet golova, kao i golman Miloš Vuković koji je imao 13 odbrana.

Kod Pančevaca Miloš Kostadinović je upisao deset pogodaka, a Miljan Bunjevčević pet.