SEHA: Vardaru +4 protiv Zagreba, Nenadić i Cupara prvi na F4

Vesti rukomet 26. avg 202122:00 > 22:02
Vladimir Cupara, Foto: Guliverimage/Axel Heimken/picture-alliance/dpa/AP Images

Rukometaši Telekom Vesprema prvi su polufinalisti regionalne SEHA lige u sezoni 2020/21.

Bogati mađarski predstavnik je posle trijumfa u Našicama 35:33 i u revanšu pred svojim navijačima bio bolji od hrvatskog Neksea rezultatom 30:25.

Mađarski tim je dominirao od prvog minuta, a kada je u 22. minutu poveo 12:7 bilo je jasno da Nekse nema nikakve šanse. Maksimalnih plus sedam bilo je početkom drugog poluzvremena – 17:10.

Slovenac Gašper Marguč je ponovo bio najefikasniji sa šest golova, Petar Nenadić je zabeležio jedan manje, dok su Blaž Blagotinšek, Pjer Mae imali po četiri. Blistao je srpski čuvar mreže Vladimir Cupara sa 14 uspešnih odbrana.

U poraženoj ekipi Tomislav Severec i Mario Tomić su imali po pet pogodaka, a 29-godišnji srpski golman Mihailo Radovanović je upisao 13 odbrana.

Rukometaši Vardara u prvom četvrtfinalnom duelu u Skoplju su savladali Zagreb rezultatom 24:20.

Hrvatski tim je samo jednom vodio (0:1), ali je makedonski predstavnik bio mnogo konkretniji i sve vreme je kontrolisao dešavanja na terenu.

Zagreb je u finišu došao do gola minusa (21:20), ali je Vardar serijom 3:0 završio meč i pred revanš u prestonici Hrvatske (31.08) obezbedio, ne kapitalnu, ali sasvim pristojnu prednost.

Po sedam golova za domaću ekipu postigli su Timur Dibirov i Ante Kuduz, dok je najefikasniji u Zagrebu bio doskorašnji igrač Vardara Ivan Čupić sa osam pogodaka.

Tatran Prešov i Motor Zaporožje seriju počinju 28. avgusta, dok je Meškov Brest u prvom meču u Makedoniji savladao Pelister 31:27.

Završni turnir regionalnog takmičenja će biti održan od 3. do 5. septembra u Zadru.