SL: Partizan bolji od Metaloplastike, Zvezda od Crvenke

Rukomet 24. apr 202121:12 > 22:43 0 komentara
RK Partizan/Maja Nastić

Rukometaši Partizana slavili su u derbiju devetog kola Superlige u direktnom dvoboju za drugo mesto protiv Metaloplastike 32:24. Crvena zvezda ostvarila je važnu pobedu u borbi za opstanak protiv Crvenke 26:24.

Gotovo od samog starta crno-beli su krenuli jako i brzo stekli ubedljivo vođstvo, pošto su na isteku 15. minuta imali pet golova više (9:4). U tom ritmu su nastavili do samog kraja i nekadašnjem šampionu Evrope nisu dopustili ni najmanju priliku da se vrati.

U pobedničkom timu Stefan Petrić i Nikola Ivanović postigli su po sedam golova. Na drugoj strani Uroš Todorović pet puta je tresao mrežu crno-belih. Ovom pobedom Partizan je izbio na drugo mesto sa 13 bodova, jednim više od Metaloplastike. Vojvodina je i dalje suveren lider sa maksimalnih 18 bodova, pošto je savladala Železničar 36:27.

Crvena zvezda izbila je na prvo mesto doigravanja za opstanak, pošto je savladala fenjeraša Crvenku 26:24. Gosti su u prvom poluvremenu bili u konstantnom vođstvu, imali su i 14:10, ali na pauzi Zvezda je otišla sa samo golom zaostatka (15:14). U nastavku mnogo bolja igra crveno-belih, koji su u finišu preokrenuli i poveli i to vođstvo više nisu ispuštali.

Kod domaćina Viktor Matičić bio je najefikasniji sa sedam golova, dok je Savo Bošković na drugoj strani postigao gol manje. Zvezda je lider sa 15 bodova, dok je Crvenka na začelju sa osam bodova.

Ostali rezultati: Proleter – Obilić 32:27, Spartak – Šamot 23:21, Novi Pazar – Kikinda 28:30 (doigravanje za opstanak). Rudar – Dubočica (doigravanje za šampiona).