Srbija ubedljivom pobedom protiv Finske krenula ka EP

Rukomet 12. okt 202219:29 0 komentara
Starsport

Srbija je na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo koje će od 10. do 28. januara 2024. godine biti održano u Nemačkoj, slavila ubedljivu pobedu protiv selekcije Finske - 34:24 (19:11).

Srbija je na najbolji mogući način krenula ka plasmanu na naredno Evropsko prvenstvo. Orlovi su u novosadskom SPENS-u bez većih problema savladali selekciju Finske.

Već na startu Srbija je stekla pet golova prednosti (6:1), tada je bilo jasno u kom smeru će ići utakmica. Do poluvremena, domaćin je stekao i osam golova prednosti (19:11).

U drugom poluvremenu, uz dobru rolu nekoliko debitanata u selekciji, izabranici Tonija Đerone su rutinski odradili posao, na kraju su slavili sa deset golova prednosti.

Na kraju, kod domaćina su najefikasniji bili Pešmalbek sa šest i Vorkapić sa pet pogodaka, po četiti gola postigli su Borzaš, Radivojević i Ilić, tri gola je dao Marsenić, a po jedan Sretenović, Kos, RoganKukić, Radojković, Orbović i Dodić. Na drugoj strani, izdvojio se Granlund sa deset golova.

Drugi meč prvog kola Grupe 2 kvalifikacija za EP biće igran u Norveškoj, gde domaća selekcija dočekuje Slovačku. Naredni meč Srbija će igrati protiv Slovačke u gostima, u nedelju 16. oktobra.

Plasman na EP obezbedio je domaćin Nemačka, kao i tri najbolje ekipe sa prethodnog kontinentalnog šampionata, Španija, Švedska i Danska. Preostalih 20 učesnika biće poznato posle kvalifikacija. Iz svake od osam grupa na EP će se plasirati po dve najbolje, kao i četiri najbolje trećeplasirane selekcije.