Ubedljiv start Partizana, Proleter slavio u Nišu

Arkus liga

Rukometaši Partizana ubedljivo su pobedili ekipu Mokre Gore rezultatom 37:26 u prvom kolu grupe B prvenstva Srbije.

Crno-beli su na poluvremenu imali samo dva gola prednosti (15:13), ali su u nastavku zaigrali mnogo angažovanije i serijom 6:0 došli do 24:17 i prelomili utakmicu u 45. minutu.

Najefikasniji u timu iz Beograda bili su Nikola Ivanović sa osam, Nikola Zečević sa pet i Milomir Radovanović i Veljko Popović sa po četriri gola.

Aleksandar Kerić i Nemanja Aleksić su sa po šest pogodaka prednjačili u Mokroj Gori.

Zrenjaninski Proleter je u istoj grupi savladao Železničar u Nišu 32:26 (17:12).

Najbolji u gostujućem timu bio je Uroš Kolundžić sa osam golova, Predrag Krivošija je dodao pet, a Ognjen Karlaš i Momir Rnić po četiri.

Više od polovine pogodaka za Nišlije postigla su dvojica igrača – Amdrek Biševac osam i Vladimir Ristić sedam.