Rukomet 16. feb 202222:47 > 22:51 0 komentara
rukomet
Print screen/YouTube kanal ARKUS lige

Rukometaši Vojvodine, Metaloplastike, Partizana i Radničkog ostvarili su pobede u drugom kolu plej-ofa Superlige Srbije.

Povezane vesti

Šampioni Srbije rukometaši Vojvodine ostvarili su pobedu na gostovanju u Kostolcu. Rukometaši Rudara pružili su jak otpor, ali su Novosađani u 36. minutu prvi put stekli dva gola prednost i do kraja meča održavali prednost i postepeno je povećavali.

Najefikasniji u timu Vojvodine bio je Jovica Nikolić sa osam golova, jedan manje postigao je Darko Milenković, sledi Branko Tomić sa šest. U domaćem timu Boško Stanisavljević je postigao šest, Nenad Nedeljković pet, Marko Ristić četiri.

Mnogo neizvesnije bilo je u Šapcu gde je Metaloplasitka savladala Dinamo sa 28:27. Imali su domaći rukometaši konstatno prednost. U finišu je ona iznosila +3 (28:25), uspeli su Pančevci da smanje na gol zaostatka, ali su na kraju ipak poraženi. Istakli su se Vojislav Brajović sa deset pogodaka u timu Metaloplastike i Marko Perović sa devet u timu gostiju.

Foto RK Partizan

Rukometaši Partizana su nakon poraza od Vojvodine uspeli kao gosti da pobede tim Šamota sa 35:30. Crno-bele je do pobede vodili golovi Alekse Maksića (7), Stefana Petrića i Milomira Radovanovića (po 6), Uroša Kojadinovića i Ivana Mićića (po 5)… Uz raspoloženog Andreja Trnavca, koji je upisao 14 odbrana. Najefikasniji u timu Aranđelovčana bili su Simon Mrda (6) i Lazar Pavlović (5).

U Kragujevcu je Radnički savladao Leskovčane sa 32:29. U 41. minutu bilo je 24:23 za Dubočicu, ali su domaći rukometaši u nastavku meča preokrenuli (u 49. minutu vodili 28:25) i na kraju došli do sigurne pobede. Stefan Stanojev postigao je devet golova za Radnički, pratili su ga Miloš Barudžić (6), Veljko Davidović (5)… U timu Dubočice Đorđe Spasić je imao šest golova, Andrija Atanasković pet…

Rezultati: Šamot 65 – Partizan 30:35, Rudar – Vojvodina 23:27, Metaloplastika – Dinamo 28:27 i Radnički – Dubočica 32:29.