Zagreb 0 bodova iz 12 mečeva, Hansen bolji od A. Dujšebajeva

Vesti rukomet 23. feb. 202122:24
Martin Rose/Getty Images

Rukometaši Zagreba ni posle 12 utakmica u Ligi šampiona nemaju osvojen bod, pošto su izgubili od Nanta u gostima 30:28.

Vodio je Zagreb 26:25, promašili su domaći tri sedmerca u poslednjih petnaestak minuta, a na kraju je Nilsen skinuo zicer Mandiću za izjednačenje na nešto više od minut do kraja.

Najefikasniji kod pobednika bio je Valero Rivera sa deset golova, Adrijan Figeras dao je šest, a Kiril Lazarov tri, dok je srpski rukometaš Milan Milić dao jedan gol iz dva šuta. Kod Zagreba su najbolji bili David Mandić i Matej Hrstić sa po pet pogodaka, a Nemanja Obradović dao je dva gola.

Ekipa Kila je drugo poluvreme jurila i na kraju prestigla Olborg, te slavila sa 28:26, uz šest golova Niklasa Ekberga i pet golova Haralda Reinkinda, a Domagoj Duvnjak dao je četiri. Za gostujuću ekipu Sebastijan Bartold postigao je sedam golova, a Kristensen i Saugstrup Jensen po pet.

U grupi B Olborg je treći sa 12 bodova iz 12 utakmica, Kil je peti sa 11 bodova iz 10 utakmica, a Nant šesti sa 10 bodova iz 12 mečeva. Prva je Barselona sa maksimalnih 24 boda iz 12 utakmica, a Vesprem je drugi sa 17 bodova takođe iz 12 okršaja.

U grupi A rukometaši Pari Sen Žermena deklasirali su Kijelce kod kuće sa 37:26, a najefikasniji su bili Mikel Hansen i Lik Stajns sa po šest golova, dok su po pet upisali Dilan Nahi i Elohim Prandi.

U poljskoj ekipi zapaženi su bili Aleks Dujšebajev i Šimon Sicko sa po pet golova. PSŽ ima 12 bodova iz devet utakmica na trećoj poziciji, a ekipa Kijelca je prva sa 17 bodova iz 12 mečeva. Između je na drugom mestu Flenzburg sa 12 bodova iz devet utakmica.