Zvezda slavila u Subotici i izašla iz zone ispadanja

RK Crvena zvezda, RK Obilić
Obilić foto, ARKUS liga

Rukometaši Crvene zvezde ostvarili su veoma bitnu pobedu u sedmom kolu doigravanja za opstanak u šampionatu Srbije, pošto su u Subotici savladali Spartak Vojput 30:29.

Pre ovog meča crveno-beli i Spartak bili su poravnati sa po osam bodova, baš kao i Obilić. Ali je Zvezda bila unutar zone ispadanja. Međutim, uspela je da ostvari pobedu i to posle velike drame, na jednom od najtežih gostovanja u borbi za opstanak.

Prvo poluvreme pripalo je Subotičanima, ali ipak je Zvezda do odmora smanjila na -1 (15:14). U drugom delu preokret i Zvezda je uglavnom imala dva gola viška. Čak i četiri 14 minuta pre kraja (27:23). Međutim, serijom 6-2 Spartak je devet sekundi pre kraja došao do izjednačenja. Ali nije bio kraj. Bukvalno sa zvukom sirene Marko Knežević je sa devet metara pogodio i crveno-belima doneo veliku pobedu.

Pored Kneževića koji je postigao osam golova, najistaknutiji kod pobednika bio je Mirko Đurović sa takođe osam golova. Na drugoj strani Uroš Radosavljević meč je završio sa 11 golova.

U doigravanju za opstanak Proleter je bio ubedljiv protiv Jugovića 37:30. Odigran je i jedan meč doigravanja za titulu. Metaloplastika je u gostima savladala Šamot 34:30.