Zagreb se dobro borio, ali nije uspeo da iznenadi PSŽ

Rukomet 9. feb 20230:00 0 komentara
Arkus liga

Rukometaši PPD Zagreba poraženi su od francuskog Pari Sen Žermena rezultatom 30:33 (14:17) u utakmici 11. kola Lige šampiona odigranoj u sredu u zagrebačkoj Areni.

U šestom ovosezonskom porazu hrvatskog prvaka u elitnom evropskom rukometnom takmičenju najbolji je bio Rus Timur Dibirov sa deset pogodaka. Pet golova postigao je Luka Lovre Klarica, a četiri Zvonimir Srna.

Goste je sa 12 golova predvodio Feran Sole, dok je šest golova postigao David Balager. Odličan je bio i švedski golman Andreas Palicka sa 13 obrana.

U prva 23 minuta odbrana Zagreba je delovala vrlo dobro. Sprečeni su laki golovi Parižana, a u postavljenim napadima domaći su imali dovoljno strpljenja i preciznosti, što je rezultiralo njihovim vodstvom 12-10 u 21. minutu.

Ali sve to su igrači PPD Zagreba upropastili pre odlaska na odmor, gosti su postigli sedam golova te na odmor otišli sa tri gola prednosti (14:17).

Ni nastavak meča nije dobro počeo za domaću ekipu koja je u 37. minutu bila u minisu od pet golova (17:22). Ipak, odbrana je, uz nekoliko propuštenih napada gostiju, donela promenu.

Zagreb je serijom 7-2 došao do izjednačenja (24:24) i bio je u igri sve do poslednjih šest-sedam minuta. PSŽ je ipak u poslednja dva minuta ušao sa četiri gola prednosti i uspeo da osigura pobedu – devetu na 11 mečeva.

PSŽ je sa 18 bodova na čelu tabele Grupe A rukometne, a dva boda manje ima mađarski Telekom Vesprem koji je u sredu poražen kod kuće od danskog Goga rezultatom 36:37. PPD Zagreb je sa osam bodova na šestom mestu. Iza hrvatskog prvaka su poljska Visla Plock sa pet bodova i već otpisani Porto s jednim bodom.

U sledećem kolu Zagreb će gostovati Portu.