Helena Backović osvojila bronzanu medalju u Veneciji

SK Fight 12. dec 202111:39 0 komentara
Privatna arhiva

Crnogorska karatistkinja Helena Backović osvojila je bronzanu medalju u konkurenciji kadeta na turniru Svetske lige mladih u Veneciji. Helena je u meču za bronzanu medalja u kategoriji do 47 kilograma bila bolja od Italijanke Valentine Marući.

Borba je završena 3:3, ali je pobeda, zahvaljujući prvom osvojenom poenu pripala Heleni Backović, koja je nedavno osvojila zlatnu medalju na šampionatu Evrope.

Helena Backović je eliminisala Hadiju El Asri iz Italije sa 4:0, Španjolku Mariju Kolado Eheu sa 5:0 i Aleksandru Bozi iz Italije sa 4:2, u četvrtfinalu poražena je od Španjolke Oihan Apelaniz sa 4:2, koja je plasmanom u finale povukla u repasaž. Španjolka je u finalu izgubila od Ukrajinke Ane Vasčišin sa 10:6.

KK Omladinac

Od ostalih crnogorskih kadeta Nikša Zejak (do 57 kilograma) bio je slobodan na startu, dok je u drugom kolu izgubio od Haruna Smajića iz Bosne i Hercegovine. U prvom kolu zaustavljen je Nemanja Dragaš (do 70 kilograma), porazom od Italijana Marija Brazilea sa 4:0.

U kategoriji do 54 kilograma Jovana Damjanović je na startu eliminisala Italijanku Gaju Servu sa 8:0, a izgubila je od Španjolke Lucije Markećo sa 2:0.

Posljednjeg takmičarskog dana, na tatami će takmičari do 14 godina. Crnogorski karate predstavljaće Marko Laković (do 40 kilograma), Filip Šoškić (do 55), Anes Arifaj (preko 55) i Una Raković (do 47), a u katama Saša Petrić, Nikola Stanišić, Katarina Vlahović i Aleksa Vujošević. Podsećanja radi, prvog dana, karatisti Crne Gore nisu uspeli da se umešaju u borbu za medalje, kada su juniori u pitanju.