Šarčević bez borbe ostao bez finala, znak STOP na merenju

SK Fight 20. apr 202219:27 0 komentara
Mirko Šarčević
BK Bijelo Polje

Crnogorski bokser Mirko Šarčević sa bronzanom medaljom završio je nastup na Evropskom prvenstvu za mlade u Sofiji. Šarčević nije boksovao polufinalnu borbu jer je na zvaničnom merenju, na dan borbe, imao kilogram i 300 grama više od dozvoljenog. Član Bijelog Polja nastupao je u kategoriji do 71 kilograma.

Na putu do finala eliminisao je Izraelca Jirisa Sijela, Šveđanina Sigfrida Džonatana Jonsona i Hrvata Leona Buzika. Rival Šarčevića u polufinalu, Irac Bobi Flad Dagan boriće se za zlatnu medalju, protiv Italijana Gabrijelea Guidija.

Šarčević je u Sofiji osvojio drugu evropsku medalju, nakon što je prošle godine bio srebrni na juniorskom Evropskom prvenstvu u Gruziji.

BSCG

Na korak od medalje bio je i Tomislav Đinović, koji je u četvrtfinalnom meču kategorije do 60 kilograma izgubio od odličnog Jermenca Erika Israielijana.

U Sofiji je nastupao i Filip Božović, koji je zaustavljen u osmini finala.