Novi uspeh za srpski džudo – srebro za Nikolićevu

SK fight vesti 30. mar 201817:11 > 17:28
sport klub

Srpska džudistkinja Milica Nikolić osvojila je drugo mesto na gran priju u Tbilisiju, u okviru Internacionalnog džudo tura.

Ove nedelje u okviru Internacionalnog džudo tura održava se gran pri u Tbilisiju, glavnom gradu Gruzije.

U kategoriji do 48 kg jedina srpska takmičarka na ovoj smotri bila je Milica Nikolić, šesta džudistkinja sveta. Milica je lako izašla na kraj sa kokurentkinjama u preliminarnim borbama, da bi u četvrtfinalu pobedila olimpijsku šampionku brazilku Saru Menžeš.

U polufinalu kategorije do 48 kg savldala je i Izraelku Nou Minsker. Iako je važila za favorita u finalnoj borbi Milica nije uspela da stigne do zlata. Bolja od srpske takmičarke bila je 20-godišnja Slovenka Marusa Stangar.

Još jedan veliki uspeh za srpski džudo i za jednu od najkonstantnijih sprskih takmičarki na turu Milicu Nikolić. Ovo je njena druga srebrna medalja ove sezone, prvu je osvojila na gran priju u Abu Dabiju. Borbe sa takmičenja u Tbilisiju možete pratiti u direktnim prenosima na programima SK.