Bronza za Kovačevića na EP u Plovdivu

SK Fight 9. mar 202221:20 0 komentara
Branko Kovačević
Rvački savez Srbije

Srpski rvači nastavili su kontinuitet osvajanja medalja na velikim takmičenjima. Veliki uspeh na Evropskom prvenstvu za rvače do 23 godine, koje se održava u Plovdivu, ostvario je Branko Kovačević koji je osvojio bronzanu medalju.

Rvač beogradskog Radničkog je u kategoriji do 82 kilograma grčko-rimskim stilom u borbi za bronzano odličje savladao Nemca Erika Lesera rezultatom 6:3.

Na putu do medalje u Bugarskoj Kovačević je u prvom kolu bio bolji Jermena Gagika Hakobijana, u četvrtfinalu je savladao Turčina Sameta Jaldirama, a u polufinalu mu je nedostajalo i malo sreće. U borbi sa Gruzinom Bekom Gurulijem, rezultat je bio 3:3, ali je Gruzin ipak prošao dalje, jer je osvojio poslednji poen.

Rezultat Kovačevića u Plovdivu još više dobija na značaju ako se u obzir uzme činjenica da je i na minulom Svetskom prvenstvu do 23 godine, koje je održanu u novembru prošle godine, takođe osvojio bronzu.

Blizu medalje bio je i Aleksa Ilić, takođe rvač beogradskog Radničkog. On je u kategoriji do 77 kilograma grčko-rimskim stilom u meču za bronzu poražen od Mađara Krištofera Klanjija.

„Nakon seniorske konkurencije polako gradimo kontinuitet osvajanja medalja i u mlađim kategorijama. To je znak da se u srpskom rvanju zaista ozbiljno radi. Branko Kovačević je bio treći na svetu, sad je treći u Evropi, a malo mu je nedostajalo da osvoji i sjanije odličje, jer je sigurno bio najkvalitetniji takmičar u ovoj kategoriji. I Aleksi Iliću je malo falilo za medalju tako da sa sigurnošću možemo da kažemo da imamo plejadu mladih rvača koji će sigurno na dostajan način u dogledno vreme naslediti sadašnje trofejne seniore“, rekao je selektor reprezentacije Srbije Milorad Dokmanac.