SP: Zlatni Emre Saljiu, bronza za Jovanu Damjanović

SK Fight 29. okt 202218:57 0 komentara
Privatna arhiva

Crnogorski karatista Emre Saljiu osvojio je zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu za kadete, juniore i mlađe seniore u Konji, dok je bronzanu medalju osvojila Jovana Damjanović.

Junior Omladinca savladao je u finalnom meču kategorije do 76 kilograma Adina Saifa Faresa Banija iz Jordana sa 6:0. Emre je četvrti crnogorski karatista sa titulom prvaka sveta, nakon Danila Lučića, Marija Hodžića i Bojana Boškovića, koji je dva puta bio šampion.

Saljiu je na putu do finala eliminisao Alesandra Bjađonija iz Južnoafričke Republike sa 2:0, Jusufa Faraga iz Egipta sa 3:2, Frančeska Hesusa Garsiju iz Meksika sa 6:0, Kemala Nezirića iz Bosne i Hercegovine sa 1:0 i u polufinalu sudijskim izjašnjavanjem Vedija Sašuija iz Maroka – 0:0.

Saljiu je osvojio bronzanu medalju na šampionatu Evrope u Pragu ove godine. U karijeri ima i bronzano odličje u kadetskoj konkrenciji, sa šampionata Evrope u Budimpešti 2020. godine.

KSCG

Uspešan dan crnogorskog karatea upotpunila je kadetkinja Jovana Damjanović osvajanjem bronzanog odličja, u kategoriji do 54 kilograma. Ona je u meču za treće mesto pobedila Nemicu Aleksandru Volf sa 6:1. Damjanović je na startu takmičenja pobedila Italijanku Siriju Lućani sa 4:0, dok je u drugom kolu poražena od Maise Ksantini iz Tunisa sa 2:0, koja je plasmanom u finale povukla u repasaž.

U repasažu kadetkinja Omladinca eliminisala je Korinu Klarić iz Hrvatske sa 4:1, Dou El Mačuut iz Maroka sa 1:0 i Lajal Aljarah iz Jordana sa 3:0 i izborila meč za medalju.

Bez medalje završio je junior Ognjen Bjelajac, koji je u meču za treće mesto u kategoriji do 61 kilogram poražen od Luke Pejića iz Bosne i Hercegovine. Presudio je senšu, odnosno prvi osvojeni poen Pejića.

Za medalje će se 30. oktobra boriti mlađi seniori Nemanja Mikulić i Milena Jovanović. Protivnik karatisti Bijele biće Mohamad Aljafari iz Jordana, dok će se članica Omladinca boriti sa Ivanom Perović iz Srbije.