Hrvatice upisale i treći ubedljiv poraz

Vesti SP u Odbojci 28. sep 202215:59 0 komentara
Ženska hrvatska reprezentacija

Hrvatske odbojkašice odigrale su na Svetskom prvenstvu u poljskom Gdanjsku treću utakmicu u grupi B i upisale su treći poraz – ovaj put je bolji bio Tajland sa 3-0 (25:18, 25:13, 25:21).

Posle poraza od Poljske i Dominikanske Republike, gde su ukupno osvojile jedan set, treći su poraz upisale Hrvatice bez prave šanse da zaprete Tajlandu, koji je upisao drugu pobedu.

U prvom setu Tajlanđanke su se od 4:4 brzo odvojile na 9:4 i potom lakoćom privele prvu deonicu kraju. U drugom setu Tajland je pobegao na četiri-pet poena prednosti i naknadno samo povećavao tu prednost. Najbolje su se sa suparnicama Hrvatice držale u trećem setu, ali i to je bilo premalo da se ovaj dvoboj imalo zakomplikuje.

Kod Hrvatske je najaktivnija bila Samanta Fabris sa 13 osvojenih poena, dok su Mika Grbavica i Martina Šamadan dodale po šest.

Na tabeli skor 2-0 imaju Dominikanska Republika i Poljska. Tajland je sada na 2-1, a Turska na 1-1. Oba poraza ima Južna Koreja, a Hrvatska tri poraza u tri odigrane utakmice.

Hrvatska još u grupi igra protiv Turske, u četvrtak od 17.30 sati (prenos na SK), dok je poslednja utakmica protiv Južne Koreje na programu u subotu takođe u 17.30.

Dalje prolaze četiri najbolje ekipe iz svake od četiri grupe na Svetskom prvenstvu.

Praćenje Svetskog prvenstva u odbojci na Sport klubu omogućio je MOZZART.