Dominacija Turske u duelu sa Kinom, i Holanđani lako

Vesti SP u Odbojci 27. avg 202215:33 > 15:35 1 komentar
odbojkaška reprezentacija Turske
volleyballworld.com

U prvom subotnjem meču na Svetskom prvenstvu u odbojci, a prvom u Grupi E, odbojkaši Turske savladali su Kinu.

Turska je do prve pobede u šampionatu došla maksimalnim rezultatom, u tri seta – 25:15, 25;19, 25:14.

Nakon početnog odmeravanja snaga u prvom setu, posle prvih petnaestak poena, Turska je zagospodarila parketom i prilično dominantno osvojila prvi set.

U drugom setu je Turskoj trebalo još manje vremena da uspostavi kontrolu i lagodno dobije i drugi set.

Pa tako isto i u trećem setu i na kraju mora da se kaže da je Turska veoma lako došla do prve pobede na šampionatu.

Tursku je predvodio Adis Lagumdžija sa 19 osvojenih poena, od toga 17 iz napada. Burak Gungor dodao je 17 poena. U reprezentaciji Kine jedini je sa dvocifrenim učinkom bio Đingjin Žang sa deset osvojenih poena.

Sa Turskom i Kinom u Grupi E su i Italija i Kanada.

fivb.com

Odbojkaši Holandije pobedili su Egipat sa 3-0, po setovima 25:17, 25:22, 25:16, u prvom kolu F grupe.

Najjači otpor Egipćani su pružili u drugom setu, u kojem su vodili 17:16 i držali se do 21:21, ali su favorizovani Holanđani ipak bez većih problema stigli do trijumfa.

Najviše poena za pobednike osvojio je kapiten Nimir Abdel-Aziz – 21, a pratili su ga Tijs Ten Horst i  Fabian Plak sa po devet.

Kod Egipćana su Haikal i Šafik osvojili po sedam poena.