Kraj za Srbiju na SP, Argentina slavila u tri seta

Vesti SP u Odbojci 6. sep 202218:55 23 komentara
FIVB

Odbojkaška reprezentacija Srbije eliminisana je sa Svetskog prvenstva maksimalnim porazom od Argentine u osmini finala. Gaučosi su slavili u tri seta. U četvrtfinalu će Argentina igrati protiv Brazila.

Konačan rezultat bio je 25:23, 25:21, 25:23.

Sve do 19:19 u prvom setu Srbija je čuvala poen ili dva prednosti, ali je Argentina uspela da izjednači i na kraju dođe do odlučujuće prednosti i dve set lopte. Jednu je Sbija spasila sjajnim blokom, ali drugu Argentinci pretvaraju u vođstvo od 1:0.

Vodila je Srbija većim delom drugog seta, imala u nekoliko navrata i po tri poena prednosti, ali su se Argentinci razbudili i nakon izjednačenja do koga su došli na 19:19 potpuno su preuzeli kontrolu nad setom i došli na korak od pobede i plasmana u četvrtfinale.

Nakon rezultatske klackalice na početku prvog seta i nekoliko dobrih poena Srbije koji su mogli, ali nisu, da razbude izabranike Igora Kolakovića, Argentinci su ušli u furioznu drugu polovinu seta i bez mnogo muke priveli ovaj meč kraju.

SofaScore

Argentinu je sa 14 poena, svih 14 iz napada, predvodio Bruno Lima. Poen manje dodao je Fakundo Konte, a na 11 je stao Avgustin Loser.

U reprezentaciji Srbije, Uroš Kovačević je osvojio 13 poena, Srećko Lisinac 12.

Argentina će u četvrtfinalu igrati protiv Brazila koji je očekivano bio ubedljiv protiv Irana. Brazil je slavio u tri seta, rezultatom 25:17, 25:22, 25:23.

Hidalgo Leal osvojio je 19 poena iz napada, a ukupno 20. Rodrigo Leao i Lukas Satkamp dodali su po osam.

Sa druge strane mreže po osam poena su osvojili Milad Ebadipur, Amirhosein Esfandir i Mohamadžavad Manavinedžad.

Praćenje Svetskog prvenstva u odbojci na Sport klubu omogućio je MOZZART.