Furija skoro savršena, novi poraz Angole

Vesti 27. avg 201919:11 > 19:28
Christian Petersen, Getty Images Sport

Bliži se početak Mundobasketa, a reprezentacije igraju poslednje pripremne utakmice za najveću svetsku smotru. Dobru formu pred start takmičenja potvrdila je Španija, koja je savladala Argentinu 84:76.

Povezano

Španci su došli do još jedne pobede, četvrte u pripremnim mečevima. Poraženi su samo od SAD i bez obzira šta urade u poslednjem pripremnom meču protiv Rusije, može se reći da Crvena furija šampionat dočekuje u prilično dobrom raspoloženju.

U okršaju protiv olimpijskog šampiona iz 2004. Španija je pokazala dva lica. U prvom poluvremenu imali su konstantno vođstvo, ali u trećoj četvrtini Argentinci su preokrenuli i ušli u poslednjih 10 minuta sa minimalnom prednošću 58:57. Međutim, u završnih 10 minuta izabranici Serđa Skariola zablistali su, prvenstveno u odbrani. Dobili su poslednju četvrtinu 27:18 i na kraju rutinski priveli meč kraju.

Kod Španaca najzapaženiji bio je Riki Rubio sa 25 poena i osam asistencija. Dvocifreni su još bili Ernangomes sa 14 uz devet skokova, Pau Ribas i Viktor Klaver sa po 11 poena. Na drugoj strani najbolji je bio Luis Skola sa 24 poena i devet skokova, dok je Gabrijel Dek postigao 16 poena.

Jedan od rivala Srbije u grupi Angola doživela je i četvrti poraz u pet pripremnih utakmica. Bolja je bila Južna Koreja 91:76. U evropskom derbiju Litvanija je bila bolja od Češke 82:79, jedan od favorita Grčka ubedljivo je savladala Venecuelu 74:51, dok je Senegal bio bolji od Jordana 69:64.