Drugi poraz Nemaca, ostaje im da navijaju za Jordan

Vesti 3. sep 201912:47 > 12:52
fiba.basketball

U utorak su pobede na Svestkom prvenstvu u Kini upisale reprezentacije Australije, Češke i Dominikanske Republike. Za Nemačku je tako ovaj Mundobasket najverovatnije završen.

Košarkaši Dominikanske Republike pobedili su Nemačku rezultatom 70:68 i tako došli do druge pobede u Grupi G. Nemačkoj je ovo drugi poraz pred duel sa Jordanom za dva dana u trećem kolu. Jordan u utorak igra protiv Francuske koja se nada drugoj pobedi u grupi.

Ako Jordan pobedi Francusku za Nemačku postoji još nade, ali ako se to ne dogodi Nemačka je nakon samo dva kola završila učešće na Mundobasketu.

Pet poena prednosti imala je Nemačka nakon deset minuta igre, a dva na poluvremenu. Duel je prelomljen u trećoj četvrtini koju je Dominikanska republika rešila u svoju korist i u poslednjih deset minuta ušla sa tri poena prednosti koje je na kraju uspela da sačuva i kroz neizvesnu završnicu meča.

Dominikansku republiku predvodio je Viktor Liz sa 17 poena uz koje je dodao i pet skokova i četiri asistencije.

U poraženom timu Nemačke najbolji je bio Denis Šruder sa 20 poena i sedam skokova.

Češka je do prve pobede došla u duelu sa Japanom i slavila je u Grupi E rezultatom 89:76. Japan nakon ovog meča ima dva poraza.

Sa po 22 poena Češku su predvodili Blejk Šilb i Jaromir Bohačik, u Japanu je bolji od ostalih bio Rui Hačimura koji je postigao 21 poen.

Australija je u Grupi H do druge pobede došla trijumfom protiv Senegala 81:68. Senegal sada ima dva poraza.

Australiju je sa 22 poena predvodio Pati Mils, a Džo Ingls ubacio je 17 poena uz 10 skokova, a samo jedna asistencija mu je falila za tripl – dabl.