Popović: Želimo u kvalifikacije za Olimpijske igre

Vesti 4. sep 201920:13 > 20:20
fiba.basketball

Košarkaši Crne Gore nisu uspeli da izbore plasman u drugu fazu takmičenja. U četvrtak sa početkom u 10 časova igraju protiv Brazila, a meč je lišen rezultatskog značaja.

Izabranici Aleksandra Petrovića su obezbedili mesto među 16 najboljih selekcija planete, dok će se Crna Gora bez obzira na epilog duela sa Brazilom boriti za plasman od 17. do 32. mesta.

Povezano

Međutim, izabranici Zvezdana Mitrovića imaju mnogo razloga da nastave sa borbom do poslednjih atoma snage. Protiv Brazil im se pruža prilika da stignu do prve pobede u istoriji Crne Gore kada su planetarne smotre u pitanju, a u nastavku takmičenja, plasman do 23. mesta bi garantovao učešće u kvalifikacijama za Olimpijske igre u Japanu.

Teško nam je pao poraz od Novog Zelanda. Jako nam je žao što nismo ostali u trci za plasman u drugu fazu takmičenja. Mogli smo i morali mnogo bolje da odigramo. Znali smo što nas čeka, izdržali rafalnu paljbu sa distance tokom prvog poluvreme i tokom treće deonice. Uspeli smo da nadoknadimo dvocifreni minus, vratimo se u meč, povedemo. Zatim smo stali, a igrači Novog Zelanda to umeli da kazne novom serijom trojki”, rekao je Petar Popović i nastavio:

Bilo je sumnjivih odluka sudija. U posljednjoj četvrtini smo probali da igramo na niskom postu, a oni dobili prvi faul dva minuta pre kraja. Smetale su nam neke odluke arbitara, ali sami smo krivi za poraz. Nismo smeli da upadnemo u nervozu jer je bilo jasno da ne možemo da očekujemo bilo kakvu zaštitu od sudija.”

Crna Gora je samim plasmanom na Svetsko prvenstvo ostvarila ogroman uspeh, a u nastavku takmičenja će imati i ogroman motiv, iako je ostala daleko od druge faze takmičenja. Kvalifikacije za Olimpijske igre su cilj za koji se vredi boriti do poslednjeg daha.

Imamo motiv i borićemo se do poslednjih atoma snage za mesto u kvalifikacijama za Olimpijske igre. Brazil je prvi korak na tom putu, mada odlučujuće borbe slede tek posle Brazila. Očekujem neizvesnu i kvalitetnu utakmicu i nadam se prvoj pobedi Crne Gore u istoriji kada su planetarne smotre u pitanju.

Crna Gora je tokom pripremnog perioda izgubila od Brazila na turniru u Lionu sa 80:69, a meč koji sledi je sjajna prilika za revanš.