Grankvist sa penala prekinuo uspavanku Švedske i Koreje

Vesti 18. jun 201815:30 > 16:07
Clive Brunskill, Getty Images

Fudbaleri Švedske pobedili su Južnu Koreju rezultatom 1:0 u meču prvog kola Svetskog prvenstva u Rusiji.

Milennium – sponzor vesti sa Svetskog prvenstva

Švedska je jedini gol na meču postigla u 65. minutu kada je siguran sa bele tačke bio iskusni defanzivac Andreas Grankvist. Prethodno je fudbaler Koreje Kim Min Vu u svom šesnaestercu oborio Viktora Klaesona, ali u prvi mah sudija Agilar iz Salvadora nije reagovao. Ipak, rešio je da situaciju proveri sa sistemom video asistenata, posle čega je ispravno pokazao na jedanaesterac.

Utakmica u Nižnjem Novgorodu je bila veoma važna za obe selekcije, pošto je gotovo izvesno da poraženi, a to je u ovom slučaju Južna Koreja, ima veoma male šanse da se nađe u nokaut fazi. Azijska reprezentacija je možda i najbolju šansu za bodove u Grupi F propustila protiv Švedske, jer je sigurno da će protiv Meksika i Nemačke, imati mnogo teži zadatak.

Meč Švedske i Južne Koreje su obeležili prekršaji, kojih je bilo više od 40, kao i slab kvalitet igre na obe strane terena. U prvom poluvremenu je Markus Berg dva puta pokušao da ugrozi gol Koreje, a najbolju šansu je imao u 20. minutu, kada je njegov udarac zaustavio Hjun Vu Čo.

Korejci i njihova prva zvezda, fudbaler Totenhema Heung Min Son, su se oslonili na kontranapade, ali na kraju nisu imali nijedan šut u okvir gola Švedske. Skandinavci su posle realizovanog jedanaesterca još čvršće zatvorili prilaze svom golu, pa je osim jednog šuta glavom Hvanga pred sam kraj meča golman Olsen bio bez većih iskušenja.

Švedska i Meksiko dele prvo mesto na tabeli Grupe F sa po tri boda, dok su bez bodova Nemačka i Južna Koreja. U drugom kolu 23. juna igraju Južna Koreja – Meksiko u Rostovu, a Nemačka – Švedska u Sočiju.