Kuper: Nedostajalo sreće, kao i Salah na treninzima

Vesti 20. jun 20189:51 > 10:09
Getty Images/Matthias Hangst

Selektor Egipta Ektor Kuper istakao je posle poraza od Rusije (3:1) u drugom kolu Svetskog prvenstva, da je njegova ekipa odigrala dobro prvo poluvreme, ali da je u nastavku napravila greške zbog kojih je i kažnjena.

Milennium – sponzor vesti sa Svetskog prvenstva

Egipat i pored poraza od Urugvaja (1:0) i Rusije i dalje ima teoretsku šansu za plasman u nokaut fazu, ali je gotovo izvesno da će posle grupne faze Salah i drugovi krenuti kući.

„Mislim da nije bio manjak koncentracije, napravili smo greške i nismo bili dobri u odbrani, iako smo dobro odigrali prvo poluvreme. Imali smo loših 10 do 15 minuta na meču i zato smo izgubili. Falilo nam je malo sreće da postignemo gol, ali sam zadovoljan odnosom igrača jer su dali sve od sebe. Imali smo šanse u prvom poluvremenu, ali greške se stalno dešavaju u fudbalu“, rekao je Kuper

Selektor Egipta je objasnio i koliko je reprezentaciji nedostajao najbolji fudbaler Mohamed Salah, koji je propustio dobar deo priprema zbog povrede ramena.

„Lekarski tim mi je kazao da je Salah spreman 100 posto. On nije mogao da se priprema zajedno sa nama, trenirao je sam. Verujem da je bio u dobroj formi i optimalnoj kondiciji. Da se nije povredio u finalu Lige šampiona imao bi sa nama još tri nedelje ekstra treninga. On je najvažniji igrač u ovoj ekipi. Doživeo je povredu, što nas je veoma zabrinulo. Znali smo da ako se oporavi da je to veoma dobro za nas. Jedino što mogu da kažem da bi bilo bolje da je mogao da trenira sa nama. Teško je reći šta bi bilo da je bio u top formi, ali ja uvek kažem da iza jednog ili dva brilijantna igrača treba da bude tim„, dodao je Kuper.

U poslednjem kolu grupe A Egipat igra protiv Saudijske Arabije, a Rusija protiv Urugvaja.