Ronaldo istorijskim golom poslao Maroko kući

Vesti 20. jun. 201815:52 > 15:54
Dean Mouhtaropoulos, Getty Images

Fudbaleri Portugala pobedili su Maroko u drugom kolu grupe B rezultatom 1:0 i time napravili veliki korak ka nokaut fazi.

Milennium – sponzor vesti sa Svetskog prvenstva

Evropski šampion sada ima četiri boda i biće na prvoj poziciji grupe barem do meča između Irana i Španije. Maroko, koji je ostao na nula bodova, porazom je izgubio sve šanse da se nađe u osmini finala.

Jedini pogodak na meču postigao je Kristijano Ronaldo u četvrtom minutu. Posle uigranog kornera, Žoao Mutinjo je centrirao, a najbolji fudbaler sveta glavom sa pet metara zakucao loptu u mrežu.

(STATISTIKA)

Za njega je to četvrti gol na Mondijalu u Rusiji, posle het-trika u prvom kolu sa Špancima, a ukupno 85 za državni tim. Time je Ronaldo postao najbolji evropski strelac u reprezentativnom fudbalu u istoriji, pošto je na prvom mestu preskočio legendarnog Ferenca Puškaša.

Posle gola Kristijana, viđeno je nekoliko poluprilika na obe strane. Ronaldo je propustio jednu, a na drugoj strani nedovoljno dobar bio je Ziješ. Marokanci su u finišu poluvremena mogli do izjednačenja, ali je Belanda šutirao pored desne stative.

Na startu drugog dela, Fonte je probao glavom, zatim i Ronaldo sa petnaestak metara – promene rezultata nije bilo.

Najbolju priliku da anulira prednost Portugalaca propustio je Belanda u 55. minutu. Posle dobrog centaršuta, vezista Maroka glavom šutirao, ali je Rui Patrisio sjajno reagovao.

Tempo igre je opao sve do nadoknade vremena, kad su viđene dve zanimljive situacije pred golom Patrisija. Ziješ je šutirao snažno, međutim, Fonte je izblokirao udarac, da bi nešto kasnije Benatija iz dobre pozicije poslao loptu preko gola.

U poslednjem kolu, Portugal igra protiv Irana, a Markoko protiv Španije. Oba meča igraju se 25. juna.

Sva dešavanja iz Rusije pratite iz minuta u minut na našem dnevnom blogu.