Urugvaj u nokaut fazi, Suares heroj i rekorder

Vesti 20. jun 201818:52 > 18:53
Ryan Pierse, Getty Images

Reprezentacija Urugvaja stigla je i do druge pobede u Grupi A na Svetskom prvenstvu u Rusiji. Još jedan minimalac bio je dovoljan za nova tri boda.

Milennium – sponzor vesti sa Svetskog prvenstva

Nakon pobede u prvom kolu do koje su Urugvajci došli u 89. minutu protiv Egipta, Urugvaj je golom Luisa Suaresa savladao i Saudijsku Arabiju i tako praktično obezbedio plasman u osminu finala, uz domaćina Rusiju sa kojim se sastaje u trećem kolu i taj meč će odlučivati o prvom mestu u grupi.

Gol odluke u ovom meču viđen je u 23. minutu. Nakon kornera, lopta je u šesnaestercu „preskočila“ Dijega Godina, golman Saudijske Arabije je istrčao u prazno a Luis Suares zatresao mrežu rivala za, ispostavilo se, konačnih 1:0.

Za Luisa Suaresa ovaj meč biće svakako od onih za pamćenje jer je na svom 100. nastupu u reprezentaciji postao prvi Urugvajac koji je postizao golove na tri različita Mundijala.

Statistic

Urugvaj nije pokazao mnogo protiv Saudijske Arabije koja je verovatno i najslabija selekcija na Mundijalu. Nekoliko dobrih napada i izglednih prilika, ali svakako je utisak da je Urugvaj uz tim koji ima morao da bude ubedljiviji u ovom meču.

Saudijci su imali jednu polupriliku, ali nisu ozbiljnije pripretili Urugvaju u ovom meču.

U poslednjem kolu u Grupi A se sastaju Rusija – Urugvaj i Egipat – Saudijska Arabija. U ovoj grupi ostaje samo da vidimo ko će kao prvoplasirani tim proći dalje. Grupa A se u osmini finala ukršta sa Grupom B u kojoj su Portugal, Španija, Iran i Maroko.