Tragedija Kostarike, Brazil u nadoknadi do pobede!

Vesti 22. jun 201815:45 > 15:50
Francois Nel, Getty Images Sport

Fudbaleri Brazila pobedili su Kostariku sa 2:0 (0:0) u drugom kolu E grupe Mundijala, a odlučujući pogodak postigao je Kutinjo u 91. minutu, da bi Nejmar u 97. potvrdio trijumf.

Milennium – sponzor vesti sa Svetskog prvenstva

Firmino je spustio loptu glavom, Žezus nije uspeo dobro da primi loptu, a Kutinjo je natrčao i sa sedam-osam metara je zakucao loptu u mrežu za slom otpora Kostarike.

Šest minuta kasnije usledila je kontra protiv već umornog rivala, Daglas Kosta bio je asistent, a Nejmar je konačno postigao gol i tako potvrdi pobedu Selesaa.

Prvu veliku priliku na utakmici imala je Kostarika – u 13. minutu Gamboa je prošao po desnoj strani i odigrao povratnu za Selsa Borhesa, koji šutira po zemlji pored desne stative.

Alex Livesey/Getty Images

Do kraja poluvremena Brazil je kontrolisao meč, ali osim slabog šuta Marsela i lošeg prijema Nejmara u izglednoj situaciji, većih prilika nije bilo.

Titeov tim shvatio je da će nervoza postajati veća kako vreme bude odmicalo i zato su još jačim tempom počeli drugo poluvreme.

Navas je dvaput vadio kestenje iz vatre posle loših reakcija svoje odbrane, a u 48. minutu Brazil je mogao vrlo lako do gola – posle centaršuta sa desne strane prvo je Žezus pogodio prečku, a u nastavku akcije šut Kutinja je izblokiran u poslednjem trenutku.

Richard Heathcote, Getty Images

Minuti su prolazili, a Brazil je pojačavao pritisak. Navas je odbranio šut Kutinja uz malo problema, a u 72. minutu posle velike greške Akoste priliku je imao Nejmar, ali je požurio u situaciji jedan na jedan i šutirao je pored gola.

Nejmar je bio izuzetno nervozan, sve vreme je prigovarao sudiji, nekoliko puta oprošten mu je žuti karton, a u 78. minutu iznudio je penal posle duela sa Gonsalesom. Barem se tako činilo u prvi mah, ali je sudija Kujpers posle gledanja snimka ipak procenio da penala nema.

Kostarikanci su počeli da se valjaju po terenu, a bilo je evidentno da im nedostaje snage. Sa druge strane, Brazilci su imali u sebi još jedan talas napada i na opisani način je Kutinjo zatresao mrežu i izazvao ekstazu na klupi i među saigračima.

Šest minuta kasnije Nejmar je overio trijumf, pa Brazil ima četiri boda iz dve utakmice, dok Kostarika ostaje bez boda.

U trećem kolu Brazil igra sa Srbijom, a Kostarika sa Švajcarskom.

Pratite celodnevni mundijalski blog Sport kluba.