Kolumbija ispratila Poljsku kući

Vesti 24. jun 201821:41 > 21:54
Getty Images/ Julian Finney

Fudbalska reprezentacija Kolumbije savladala je Poljsku sa 3:0 u drugom kolu grupne faze Mundijala u Rusiji, pa je tako evropska selekcija ostala bez šansi za plasman u osminu finala.

Milennium – sponzor vesti sa Svetskog prvenstva

Posle dva kola u grupi H, na vrhu se nalaze Japan i Senegal sa četiri boda, dok Kolumbija ima tri. Poljska je posle poraza od Senegala i Kolumbije ostala bez plasmana u nokaut fazu, pa će meč protiv Japana u poslednjem kolu 28. juna za njih biti bez takmičarskog značaja.

Strelci za Kolumbiju u Kazanju su bili Jeri Mina u 40, Radamel Falkao u 70. i Huan Kvadrado u 75. minutu, što je bila i prva pobeda jednog južnoameričkog tima na tlu Evrope protiv evropske selekcije na Mundijalu još od demoliranja Argentine nad Srbijom i Crnom Gorom na SP u Nemačkoj 2006. godine (6:0).

Nije viđeno mnogo šansi u prvih pola sata utakmice između Poljske i Kolumbije. Igralo se uglavnom na sredini terena, uz puno faulova, a inicijativu su preuzeli Kolumbijci, koji su preko Falkaoa i Kvadrada nekoliko puta bili u dobrim pozicijama, ali bez završnog udarca. Ono što nisu uspeli njegovi saigrači, pošlo je za rukom Jeriju Mini u 40. minutu. Defanzivac Barselone je bio najviši u skoku posle centaršuta Hamesa Rodrigeza, defanzivci Poljske su bili statični, dok se u prazno bacio i golman Vojčeh Šćesni, da bi bio lako savladan.

Nastavljeno je sa veoma grubom igrom oba tima i u drugom poluvremenu, a Poljska je uspela samo jednom da pripreti preko neprimetnog Levandovskog koji je šutirao pravo u Ospinu. U 70. minutu je letargiju Poljaka iskoristio Radamel Falkao, koji je prevario uspavane defanzivce rivala, koji nisu uspeli da postave ofsajd-zamku. Huan Kvintero je pronašao El Tigrea, koji je sam istrčao pred Šćesnog i šutirao precizno desnim spoljnim delom stopala.

Pet minuta kasnije Poljska je bilo potpuno razbijena, a strelac trećeg gola za Kolumbiju bio je Huan Kvadrado. On je odlično utrčao po desnoj strani posle asistencije Hames Rodrigeza, pretrčao je sam više od 30 metara, da bi bez problema matirao nemoćnog Šćesnog.

U 85. minutu je Uribe imao dobru priliku za 4:0, kada je šutirao petom sa samo nekoliko metara, ali na sreću Poljaka nije bio precizan. Tri minuta kasnije je na drugoj strani odlično probao Levandovski sa 20 metara, ali je Ospina sjajno odbranio.

Ostalo je 3:0, pa će Kolumbijci u poslednjem kolu protiv Senegala tražiti prolaz u osminu finala.