Dan 12: Rekordni 20. penal, CR7 promašio sa bele tačke

Vesti 25. jun. 20188:27
Dean Mouhtaropoulos, Getty Images

Rusija je poražena u Samari od Urugvaja 3:0, dok je Saudijska Arabija u nadoknadi slavila protiv Egipta u Volgogradu 2:1. Grupa B razrešena je u dva fenomenalna meča - Portugalija - Iran 1:1, Španija - Maroko 2:2.

Pablo Blazquez Dominguez, Getty Images

Milennium – sponzor vesti sa Svetskog prvenstva

Raspored:

16.00 UrugvajRusija 3:0 (statistika)

16.00 EgipatSaudijska Arabija1:2(statistika)

20.00 ŠpanijaMaroko 2:2(statistika)

20.00 PortugalIran1:1(statistika)

Ne propustite da pogledate servis Sport kluba sa svim statistikama, rezultatima i tabelama!

21:59 Kraj. Španija prolazi grupu kao prva, a Portugalija kao druga. Iran sa četiri boda ide kući. Sjajna dva meča smo imali prilike da gledamo.

21:53 Kakva šansa za Iran, Nehdi Taremi promašuje čist zicer. Sam je izašao pred golmana, ali je pogodio spoljnu stranu mreže

21:50 Penal za Iran. Precizan je Ansarifard. Portugalija – Iran 1:1

21:49 Atraktivan gol Aspasa poništen je zbog ofsajda. Sudija će ipak proveriti odluku i gol je priznat Španija – Maroko 2:2

21:41 Ronaldo je napravio faul nad igračem rivalske ekipe, bez lopte. VAR je ponovo u upotrebi, ali sudija kaže da nije bilo faula za crveni karton i Ronaldo dobija samo žuti karton

21:40 Maroko vodi. Gol nakon kornera postiže sjajnim udarcem En Nesiri

21:22 Isko pa Pike… Dva udarca glavom jedan za drugim i dve propuštene prilike za Španiju

21:13 Sjajna prilika za Maroko. Amrabat pogađa prečku, ostaje 1:1 na meču Španije i Maroka

21:11 Promašaj Kristijana Ronalda sa bele tačke. Odbranio je Beranvand.

21:09 VAR na meču Portugalija – Iran. Sudija je nekoliko minuta nakon faula odlučio da pogleda snimak i dosudio je penal za Portugaliju. Ovo je rekordni 19. penal na Mundijalu. Ipak, izgledalo je kao da je faul počeo van kaznenog prostora.

20:49 Poluvreme. Portugalija vodi sa 1:0 protiv Irana, a Španija i Maroko drže nerešeno još uvek. Ako ostane ovako Pprtugalija će biti prva u grupi i ići će na Rusiju, a samim tim i u mnogo lakšu stranu kostura.

20:45 Rikardo Kvarežma postiže prelep gol za Portugaliju , sa ivice kaznenog prostora, u svom maniru.

20:38 David de Hea je konačno upisao prvu odbranu na Svetskom prvenstvu. Trebalo mu je 205 minuta. U prethodnim mečevima je primio četiri gola iz četiri šuta u okvir gola.

20:34 Iran je imao sjajnu priliku da dođe do vođstva. Seid Ezatolahi je sjajno šutirao ali nije uspeo da matira golmana Portugalije.

20:25 Mogao je Maroko i do novog vođstva, ali ovoga puta je De Hea bio uspešniji u okršaju sa Boutaibom.

20:19 Isko ekspresno donosi Španiji izjednačenje. Nakon nekoliko dodavanja, Inijesta je ubacio loptu na peterac i Isko bez problema pogađa.

20:16 Ronaldo je na drugom meču izveo slobodan udarac, Portugal se žalio da je neko od igrača u živom zidu igrao rukom, ali nema gledanja snimka, a nema ni gola. Iran – Portugalija 0:0

20:15 Maroko koristi grešku odbrane Španijei dolazi do gola. Kalid Boutaib se našao ispred De Hee i probacio mu loptu kroz noge. Španija Maroko 0:1.

19:30 Poznate su i postave pred dva meča koja se igraju od 20 časova. Sastaju se Španija i Maroko i Irani i Portugalija.

19:15 FIFA je odredila kazne zaŠaćirija, Džaku i Lihtštajnera, ali i za Krstajića, Kokezu i FSS. Kao i do sada samo novčano.

18:20 Esam El Hadari je obeležio do sada 12. dan Svetskog prvenstva.

18:11 Iz grupe A su izašli Urugvaj i Rusija, dok Egipćani i Saudijci mogu na godišnji odmor.

17:52 Urugvaj je slavio protiv Rusije 3:0, a poslednji gol je postigao posle odbitka Edinson Kavani. Saudijska Arabija je golom u četvrtom minutu nadoknade pobedila Egipat.

17:43 Sergej Milinković Savić je igrač sa najvećim brojem presinga na aktuelnom Mundijalu.

17:38 U Rusiji je do sada dosuđeno 18 penala. Ovogodišnji Mundijal, koji nije ni na polovini, je izjednačio rekord po broju dosuđenih penala na jednom Svetskom kupu. Isti broj penala suđen je u Italiji, Francuskoj i Japanu i Južnoj Koreji.

17:35 Rusi se trude u drugom poluvremenu ali veoma teško dolaze do gola Fernanda Muslere.

17:25 Esam El Hadari je postao četvrti golman debitant koji je odbranio penal na Mundijalu.

17:15 Igor Smoljnikov je prvi Rus koji je dobio crveni karton na Svetskim prvenstvima još od 1994. godine. Tada je u meču sa Švedskom isključen Sergej Grolukovič.

16:54 Reprezentacija Srbije otputovala je u Moskvu gde u sredu igra poslednji meč u grupnoj fazi Svetskog prvenstva.

16:51 Prvo poluvreme između Egipta i Saudijske Arabije traje preko 50 minuta, a „zeleni sokolovi“ su imali i drugi penal iz kojeg je Salman Al Faradž doneo izjendačenje 1:1.

16:45 Do kraja poluvremena Urugvajci se nisu preterano trošili pa i nisu zapretili golu „zbornaje“.

16:40 Saudijska Arabija je promašila penal u 39. minutu. Fahadu Al Muvaladu je penal odbranio 45-godišnji golma Esad El Hadari.

16:36 U 36. minutu Rusi ostaju sa igračem manje jer je Igor Smoljnikov dobio drugi žuti karton.

16:30 Urugvajci su postigli prvi direktan gol iz slobodnih udaraca na Svetskim prvenstvima još od 2010. kada je Dijego Forlan dao gol Gani.

16:23GOL! Posle šuta Dijega Laksalta loptu je zakačio Denis Čerišev, ona je promenila pravac i završila u mreži Akinfejeva.

16:22 GOL! Egipat je poveo protiv Saudijske Arabije golom Mohameda Salaha u 22. minutu. Najbolji igrač Egipta je lobovao golmana „zelenih sokolova“ koji je istrčao nakon dugačkog pasa iz sredine koji su Egipćani poslali Mou Salahu.

16:19 Luis Suarez je plasirao loptu u ugao gola Igora Akinfejeva, koji nije najsrećnije reagovao.

16:10GOL! Već posle 10 minuta Urugvaj vodi protiv Rusije. Luis Suarez je šutirao iz slobodnog udarca sa tek nešto više od 16 metara. Napadač Barselone je pogodio levi ugao gola Igora Akinfejeva.

16:01 Ispred mreže Egipta je Esam El Hadari koji ima 45 godina i 161 dan i tako je postao zvanično najstariji igrač ikada na Svetskom prvenstvu. On je oborio rekord kolumbijskog kolege golaman Farid Mondragon.

15:55 Pred prve mečeve 12. dana na Svetskom prvenstvu pročitajte Vladin blog o utakmicama od nedelje.

15:25 Francuski sudija Klemon Turpan će suditi meč između Švajcarske i Kostarike

15:12 „Borio sam se, učinio sve što sam mogao, ali nemamo kvalitet…“, poručio je najbolji poljski fudbaler Robert Levandovski posle ispadnaja sa Mondijala.

15:00 Poznate su startne postave za prve dve utakmice koje počinju u 16 časova.

14:55 Sudija koji će suditi Srbiji i Brazilu u sredu od ranije još je u svađi sa VAR sistemom

14:50 Huan Fernando Kintero je odigrao dve odlične utakmice, a kažu da to nije ostalo neprimećeno u Madridu i da ga Real već vrbuje da doće na „Santjago Bernabeu“.

14:47 Egipatski golman Esam El Hadari biće na golu Faraona u meču protiv Saudijske Arabije i time postati najstariji igrač u istoriji Mondijala. El Hadari ima 45 godina.

14:40 Brazil je i dalje favorit za trofej, pogotovo sa Nejmarom„, smatra bivši urugvajski reprezentativac Dijego Lugano.

14:30 Reprezentacija Južne Koreje je porazom od Meksika praktično ostala bez šansi za plasman u osminu finala, a koliko je to teško palo najboljem igraču Hjeon-min Sonu, govore i ove fotografije.

14:22 Džeferson Farfan bio u nesvesti nekoliko minuta, Peruanci bez njega na oproštaju od Rusije.

14:15 Mesi je stidljiv, nema liderske karakteristike. Na Dijega smo mogli uvek da računamo„, kazao je Huan Sebastijan Veron.

14:10David De Hea nema nijednu odbranu na ovom Svetskom prvenstvu. Giljermo Očoa je stigao da napravi čak 12, Vladimir Stojković šest, a Danijel Subašić pet odbrana.

13:50 Naša Moskovska Ruža predah u Moskvi koristi za obilazak turističkih atrakcija u glavnom gradu Rusije.

13:32 „Dajte Brazil da se igramo…“, orilo se u toku ponedeljka na Crvenom trgu u Moskvi.

13:21 Vezisti Kolumbije Karlosu Sančesu, koji je napravio penal u prvom meču sa Japanom, navodno prete smrću, a selektor Kolumbije Hoze Pekerman je zato pobedu protiv Poljske posvetio upravo njemu.

13:19 U dosadašnja 32 meča postignuto je 10 golova postignuto je posle 90. minuta. Na prethodnom Mondijalu dat je samo gol više u nadoknadi računajući sve 64 utakmice.

13:09 Na Mondijalu u Rusiji do sada su odigrana 32 meča i na svakom je viđen barem po gol. Time je oboren dosadašnji najduži niz od 26 utakmica, postavljen 1954. godine.

13:02 Iranski navijači su u nedelju uveče galamili pod prozorom Kristijana Ronalda kako bi mu omeli san pred utakmicu Irana i Portugalije, a kako kažu najbolji fudbaler sveta se pojavio i zamolio prisutne da se raziđu.

12:56 Pol Pogba žestoko je stao u odbranu svog kolege Antoana Grizmana: „Neki kažu da je to zato što je potpisao novi ugovor sa klubom, ali nije tako“.

12:49 „Moramo da se ponašamo kao Mitar. On po meču dobija 300 udaraca…“, kaže golman reprezentacije Srbije Vladimir Stojković.

12:44 „Ja bih pre šutiranja uveo i alko-test, čisto da bude zanimljivije, jer je veoma malo treznih koji su se dohvatili lopte“. Naš Tavarišć Darko Plavšić javlja nam se sa novim utiscima iz Rusije.

12:20 „Mi smo Srbi, stvaramo čuda, verujem u pobedu!“, samouveren je Aleksandar Mitrović pred sudar sa Brazilom.

11:59 „Priče da će nas Mo napustiti su u potpunosti pogrešne“, kažu iz Fudbalskog saveza Egipta.

11:47 „Imamo da ponudimo zaista mnogo više od mišića – imamo mi i fizičke kvalitete, ali i svoju viziju fudbala. Mišići nisu naš stil“, rekao je Fernando Jero, selektor Španije.

11:32 Englezi mogu da postanu šampioni sveta, smatra Frank Lampard. Da nisu Englezi malo poleteli posle pobeda nad Tunisom i Panamom?

11:01 „Žao mi je što mi Sampaoli nije čestitao na pobedi. Nikad ne bih dozvolio sebi da odem sa terena, a da ne pružim ruku rivalu“, kritikuje kolegu iz Argentine selektor Hrvatske Zlatko Dalić.

10:56 Lički Međed se ponovo javlja iz Rusije, evo novog bloga Nevena Cvijanovića.

10:42 Njegov kolega Oskar Tabares bio je nešto zatvoreniji sa novinarima, a Edinson Kavani kaže da niko u timu ne misli o Španiji i Portugalu.

10:29 Selektor Rusije Stanislav Čerčesov ističe da mu ne pada na pamet da odmara igrače u sudaru s Urugvajem.

10:15 Erik Kantona je udario oštro po Nejmaru, s razlogom ili ne, šta vi mislite?

9:46 Počele su „igre“ pred sudar Belgije i Engleske, a prvi zadirkuje Tibo Kurtoa.

9:41 Zašto nema Danaca u Rusiji? Odgovor je „strah“.

9:28 „Nije utakmica Ronalda protiv bilo koga, već utakmica portugalskog i iranskog tima“. Pa…

9:12 U nedelju se igrao vrlo atraktivan fudbal, a o tome su razgovarali Vladimir Novaković i Gojko Andrijašević:

8:59 Tvit ispod jeste duhovit, ali naša Moskovska Ruža podseća nas da i žene vole fudbal.

8:57 Lepe scene – u tri ujutru navijači Kolumbije pokušavaju da oraspolože snuždenog Poljaka skandirajući njegovoj zemlji.

8:50 Malo je reći da su Roj Kin i Gari Nevil bili nemilosrdni prema Žeromu Boatengu.

8:36 Najavu raspleta u grupama A i B napisao je naš Vladimir Vesić.

8:33 Srbija u sredu od 20 sati igra sa Brazilom, a tamošnji mediji u analizi Orlova posebnu pažnju poklonili su Aleksandru Mitroviću.

8:30 Dobrodošli u novi celodnevni mundijalski blog Sport kluba! Kao i svakog dana, osim što ćemo uživo pratiti mečeve, ovde možete pronaći zanimljivosti i linkove ka svim relevantnim vestima, snimcima, blogovima iz Rusije.